8 tys. zł podwyżki dla dyrektora szpitala w Chojnicach.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach Maciej Polasik otrzymał podwyżkę wynagrodzenia o 8 tys. zł brutto miesięcznie. - To jest jawna kpina z ludzi pracujących za najniższą krajową i z pacjentów czekających miesiącami, latami na wizytę u specjalisty – komentują mieszkańcy. Starosta powiatu chojnickiego Marek Szczepański tłumaczy, iż to pierwsza podwyżka dla Polasika, który dyrektorem został 3,5 toku temu.
Olek
Knitter
14.09.2023 / 13:28

29,5 tys. zł zamiast 21,5 tys. zł miesięcznie (brutto) będzie teraz zarabiał dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach Maciej Polasik. Stanowisko to Polasik, który wcześniej przez ok. 18 lat był zastępcą dyrektora szpitala ds. medycznych, objął jako pełniący obowiązki w grudniu 2019 roku, zastępując Leszka Bonnę, który został wówczas wicemarszałkiem województwa pomorskiego. W lutym 2020 roku Maciej Polasik wygrał konkurs.

Jako pierwsza informację o podwyżce dla dyrektora nagłośniła radna powiatu chojnickiego i przedstawicielka wojewody pomorskiego w Radzie Społecznej szpitala Mirosława Dalecka.

- Widać, że starosta hojnie docenia dyrektora chojnickiego szpitala. Warto przypomnieć, że Rada Społeczna Szpitala, której przewodniczącym jest starosta Marek Szczepański, przyznała w styczniu tego roku 40 tys. zł. nagrody dyrektorowi, mimo że szpital za ubiegły rok osiągnął stratę 10 mln zł, a po odliczeniu amortyzacji ponad 2 mln zł straty. - komentuje Mirosława Dalecka.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nagroda dla dyrektora szpitala w Chojnicach pod lupą radnej

Mieszkańcy i pacjenci jednomyślnie komentowali wpis umieszczony przez Mirosławę Dalecką.

- To jest jawna kpina z ludzi pracujących za najniższą krajową i z pacjentów czekających miesiącami, latami na wizytę u specjalisty – komentuje jeden z mieszkańców.

Mirosława Dalecka

Widać, że starosta hojnie docenia dyrektora chojnickiego szpitala. Warto przypomnieć, że Rada Społeczna Szpitala, której przewodniczącym jest starosta Marek Szczepański, przyznała w styczniu tego roku 40 tys. zł. nagrody dyrektorowi, mimo że szpital za ubiegły rok osiągnął stratę 10 mln zł, a po odliczeniu amortyzacji ponad 2 mln zł straty.

- Odniosłem wrażenie , że Zarząd Powiatu jak i Rada Społeczna realizują wytyczne PiS i pana prezesa Kaczyńskiego, aby pracownicy zarabiali tak, jak w większości państw UE. Wynagrodzenie dyrektora dużego szpitala w Szwecji wynosi około 120 tysięcy koron szwedzkich, co na złotówki wynosi około 70 tysięcy złotych. Z tym, że pensje pracowników muszą być kompatybilne z wynagrodzeniem dyrektora, gdzie lekarz specjalista zarabia około 45-50 tysięcy koron, rezydent 40 tysięcy, czyli tyle, co pielęgniarka oddziałowa lub pielęgniarka ze specjalizacją. Należy dodać, że lekarze w zasadzie nie prowadzą w Szwecji prywatnych praktyk. Czyli jeżeli teraz Zarząd Powiatu podniesie pensje pracownikom, aby zarabiali 50 proc. tego, co dyrektor to uważam, że będzie to krok w dobrym kierunku – pisze chojniczanin mieszkający na co dzień w Szwecji.

Starosta powiatu chojnickiego Marek Szczepański tłumaczy, że Maciej Polasik od momentu objęcia funkcji dyrektora szpitala nie otrzymał ani razu podwyżki.

- A w tym okresie wynagrodzenie lekarza ze specjalizacją zatrudnionego w ramach umowy o pracę wzrastało cztery razy, łącznie o 67 proc. - wyjaśnia Szczepański i dodaje, że wcześniejsza nagroda dla Polasika była za działania podejmowane przez niego w bardzo trudnym dla ochrony zdrowia czasie pandemii.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze