(fot. Karolina Chęcińska)

Biznes oparty na wartościach przetrwa największe kryzysy

„Świadomi Wartości Biznesu” – pod tym hasłem w hotelu Kozi Gród w Pomlewie na terenie gminy Przywidz odbyła się pierwsza konferencja pokazująca, że biznes można prowadzić na wartościach, które pozwolą przetrwać największy kryzys. Spotkanie stało się znakomitą okazją do integracji przedsiębiorców z województwa pomorskiego oraz poznania rozwojowych firm.
Dawid
Jaskulski
22.06.2022 / 12:35

Starannie dobrani prelegenci, którzy przeszli duże kryzysy, w niezwykle szczery i ujmujący sposób opowiadali o konkretnych wartościach w swoich biznesach, a więc nie tylko o kompetencjach, ale przede wszystkim o fundamentach, dzięki którym udało im się przetrwać trudne chwile, zachować spójność decyzyjną oraz partnerskie relacje pomiędzy przedsiębiorcami. Te wartości, które stały się dla nich siłą i drogowskazem to pasja, rozwój, wytrwałość, partnerstwo i odpowiedzialność. Każdy z prelegentów opowiedział o jednej z tych wartości.

- Wierzę w to, że mam anioły stróże. Każdy je ma. Jednym z nich jest moja pasja. Dzięki temu, że jestem wierny mojej pasji, którą jest motoryzacja, mam siłę do działania, mogę nią zarażać innych, robić to co lubię i rozwijać biznes – mówił jeden z prelegentów Karol Ptak.

W klimat miejsca wprowadził zebranych Marek Zimakowski, wójt gminy Przywidz. Mówił o roli samorządu, podejścia do biznesu i współpracy z przedsiębiorcami.

- Gmina Przywidz prowadzi taki biznes, by pomóc mieszkańcom i przedsiębiorcom w funkcjonowaniu u nas – tłumaczył wójt Marek Zimakowski. - Staramy się tworzyć klimat sprzyjający biznesowi poprzez budowę inwestycji społecznych, drogowych, kanalizacji, oczyszczalni ścieków i energii odnawialnej, w której jesteśmy liderem w skali kraju. Nasza gmina jest przyjazna dla mieszkańców, turystów i biznesu. Tu warto inwestować – podkreślił.

(fot. Karolina Chęcińska)

(fot. Karolina Chęcińska)

W panelu medialnym wystąpił m.in. Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Zawsze Pomorze”, który opowiedział uczestnikom konferencji o nowym projekcie medialnym i wartościach na których jest on oparty: niezależność, wolność słowa, profesjonalizm dziennikarzy, jakość, wiarygodność i rzetelność dziennikarska.

Na uczestników konferencji czekało sporo atrakcji. Jedną z nich była gra strategiczna Instytutu Seido, dzięki której, w sposób partnerski i rozwojowy z zaangażowaniem mierzyli się o atrakcyjne nagrody. Spotkanie uatrakcyjnił także stand-up inspirowany humorystyczną historią w zakresie zagadnień finansowych, połączony z premierą książki pt. „Finansowe Rozkminy” Krzysztofa Maszoty, którą otrzymał każdy z uczestników ze specjalnym wpisem autora. Konferencję zakończył w niezwykłych okolicznościach przyrody pokaz fireshow. Co ważne, dzięki udziałowi w konferencji uczestnicy finansowo wsparli Polskie Towarzystwo Laryngektomowanych, zrzeszające osoby, którym operacyjnie usunięto krtań. Organizatorzy wydarzenia: 2 BePRO oraz SEIDO INSTITUTE zdecydowali przeznaczyć część środków z biletów na rzecz tej organizacji, która w swojej codzienności pomaga i opiekuje się osobami doświadczonymi przez rak krtani, które w wyniku choroby nowotworowej utraciły możliwość komunikacji głosowej i oddychają przez trachotomię. 

Ponadto Grupa Walder Toyota i Lexus ufundowała w specjalnym konkursie nagrodę w postaci weekendu z hybrydą.

(fot. Karolina Chęcińska)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze