tonący Jezioro Białe

(fot. Komenda Powiatowa PSP w Kartuzach)

Strażacy wyciągnęli tonącego z Jeziora Białego w Chmielnie

Dużo szczęścia w nieszczęściu miał mieszkaniec województwa małopolskiego wypoczywający z rodziną w Chmielnie. Strażacy z Chmielna oraz Kartuz w piątek, 5 sierpnia wyciągnęli go z wody, kiedy topił się w Jeziorze Białym. 18-latek został przewieziony do kartuskiego szpitala.
Krystyna
Paszkowska
5.08.2022 / 13:03

Do kartuskich strażaków informacja o tonącym młodym mężczyźnie dotarła o godz. 10:23. Na miejsce wyjechali strażacy ochotnicy z Chmielna oraz zawodowi z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kartuzach.

– Z łodzi podjęto z wody poszkodowanego – mówi st. kpt. Marek Szwaba, rzecznik kartuskich strażaków. – Był nieprzytomny, ale czynności życiowe były zachowane. Niezwłocznie przystąpiono do resuscytacji. Mężczyzna został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Młody Małopolanin trafił do szpitala w Kartuzach. Akcja strażaków została zakończona w ciągu godziny.

Do policji w Kartuzach informacja o topiącym się młodym mężczyźnie dotarła kilka minut wcześniej niż do strażaków – o 10:20.

– Dzięki szybkiej reakcji służb mężczyznę udało się wydobyć z wody po kilkunastu minutach – informuje st. post. Karolina Jędrzejczak z kartuskiej policji. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, pływając na desce, spadł z niej do wody i zaczął tonąć. Widząc to zdarzenie, osoby znajdujące się nad jeziorem wezwały służby ratunkowe.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia dopiero będą ustalane. Przesłuchani zostaną świadkowie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze