Vivat Vasa w Gniewie

(fot. StudioA)

Nasze kulturalne propozycje na weekend

Rockowe brzmienia, poetyckie noce, historyczne inscenizacje czy gawędziarskie potyczki – tak prezentuje się weekend 6-7 sierpnia. Sprawdziliśmy, co będzie się działo.
Anna
Merchel
5.08.2022 / 16:55

Oto nasze propozycje wydarzeń kulturalnych z Pomorza.

Sobota, 6 sierpnia

45. Turniej Gawędziarzy w Wielu

O godz. 15:00 w Domu Kultury w Wielu odbędzie się 45. Turniej Gawędziarzy. Uczestnicy rywalizują w czterech kategoriach:

  • gawędy autorskie niepublikowane drukiem,
  • gawędy pochodzące od innych autorów i publikowane drukiem,
  • gawędy prezentowane przez gawędziarzy spoza Kaszub i Kociewia,
  • gawędy prezentowane przez dzieci i młodzież do 15. roku życia.

Następnego dnia o godz. 15:00 rozpocznie się koncert dla laureatów turnieju.

Wstęp wolny.

XXVII Noc Poetów w Chojnicach

Wydarzenie odbędzie się w Fosie Miejskiej o godz. 18:00. Podczas niego będzie można posłuchać laureatów konkursu Jednego Wiersza oraz laureatek wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego z naszego regionu: Kingi Kiedrowskiej, Małgorzaty Szmaglińskiej, Zofii Kosobuckiej. Gwiazdami tegorocznej edycji będą m.in.: aktorka Teatru Wielkiego w Warszawie Marta Kurzak, muzyk Tymon Tymański czy zespół „Pierwiastki z trzech”.

Wstęp wolny.

XXI edycja festiwalu historycznego Vivat Vasa! w Gniewie

Głównym punktem wydarzenia (5-7 sierpnia) będzie widowisko historyczno-batalistyczne „Bitwa pod Gniewem 1626”, które w sobotę, 6 sierpnia rozegra się na łąkach nadwiślańskich o godz. 19:30. Vivat Vasa zapewnia również masę innych doświadczeń historycznych, w tym popis Chorągwi, Rot i Regimentów, Turniej Szabli Polskiej czy spektakl Husaria Chluba Oręża Polskiego.

Wstęp wolny.

WIĘCEJ O WYDARZENIU PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Vivat Vasa! Lubisz wyprawy w przeszłość? Poleje się krew, w posadach zadrżą mury zamku w Gniewie

Vivat Vasa w Gniewie

(fot. StudioA)

Muza nad Jeziorkiem w Żukowie

Tegoroczna edycja kładzie nacisk na rockowe brzmienia. Na scenie w parku nad jeziorkiem wystąpią: Big Cyc, Farben Lehre, Golden Life, Zenek Kupatasa, The Moneymakers oraz Klint, a imprezę poprowadzi Krzysztof Skiba. Rozpoczęcie o godzinie 16:00.

Wstęp wolny.

Goldhill Festival na Złotej Górze

Największy festiwal muzyki elektronicznej w północnej części Polski powraca nad jezioro Brodno z IV edycją. Muzyczne doznania od godz. 20:00 zapewnią: Gromee, I.GOT.U, Habstrakt, Curbi, Zonderling, Fake Jake, Shahay Boy oraz Leoś.

Wydarzenie płatne.

Maha Pudma w Słupsku

W Kawiarni Artystycznej Antrakt o godz. 19:30 odbędzie się koncert niemieckiego zespołu Maha Pudma, którego nazwa pochodząca z mitologii indyjskiej oznacza cztery słonie podtrzymujące świat, stojące na grzbiecie gigantycznego żółwia Chukwa. Reprezentując progresywny synthpop, zagrają również następnego dnia o godz. 18:00 w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku.

Wydarzenie płatne.

PRZECZYTAJ TEŻ: Urodzinowa wystawa Nadbałtyckiego Centrum Kultury już otwarta

Drop Zone w Pruszczu Gdańskim

W Faktorii od godz. 13:00 po raz czwarty już będzie można spotkać się z rekonstruktorami armii brytyjskiej. Przez weekend (6-7 sierpnia) opowiedzą i pokażą wyposażenie wojskowe, repliki broni na przygotowanych dioramach oraz pojazdy wojskowe w ruchu. Odbędzie się również konkurs modelarski, a organizator zapowiada jeszcze wiele innych atrakcji.

Wydarzenie płatne.

Niedziela, 7 sierpnia

Slipknot w Ergo Arenie

W gdańsko-sopockim obiekcie o godzinie 19:30 zagra kultowy zespół muzyki metalowej Slipknot, poprzedzony występem grup Jinjer i Vended.

WIĘCEJ NA TEMAT KONCERTU PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Kultowy Slipknot wraca do Trójmiasta!

Slipknot

(Materiał prasowy) 

Nick Cave w Ergo Arenie

Również w Ergo Arenie w poniedziałek, 8 sierpnia zagra, występujący na scenie od 40 lat, Australijczyk Nick Cave wraz z zespołem The Bad Seeds.

Otwarcie hali w przypadku obu koncertów od godziny 18:00.

Dla fanów, którzy chcą przyjechać na koncerty samochodem, działać będzie parking P2 (30 zł) oraz parkingi przy ul. Łokietka (30 zł) i wzdłuż ul. Pomorskiej (bezpłatny).

Wydarzenie płatne.

Mata w stoczni

W ramach swojej trasy koncertowej MATA TOUR, raper Michał Matczak zagra w S1, czyli na letniej scenie Klubu B90, w industrialnej części stoczni przy ul. Wyposażeniowców M3. Wstęp na wydarzenie możliwy będzie od około godziny 16:00.

Wydarzenie płatne.

Wakacyjna Trasa Dwójki w Stężycy

W stężyckim amfiteatrze zabrzmią „Hity Wszech Czasów”, które przyjadą na Kaszuby wraz z Wakacyjną Trasą Dwójki. Gośćmi wydarzenia będą m.in.: Oceana, Kombi, Ottawan, Łobuzy, Czerwone Gitary czy Maja Hyży.

Wstęp wolny.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze