Czołówka pod Malborkiem! 6 osób rannych

Aż sześć osób zostało poszkodowanych w wypadku dwóch samochodów osobowych w Złotowie (gmina Stare Pole). Obrażenia odnieśli wszyscy, którzy jechali fiatem i oplem - auta zderzyły się czołowo na lokalnej drodze. Policjanci apelują o ostrożność, ponieważ warunki na drogach z każdym dniem pogarszają się.
Piotr
Piesik
16.11.2022 / 12:00

Do kraksy doszło wtorkowym wczesnym popołudniem na drodze lokalnej w Złotowie, w gminie Stare Pole. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 19-letni kierujący fiatem seicento nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem. Samochód zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym autem opel meriva.

Skutki zderzenia okazały się bardzo poważne. W obu samochodach podróżowało łącznie 6 osób i wszystkie odniosły poważne obrażenia, zostały przewiezione do szpitali. Nie pomogły tzw. strefy zgniotu w samochodach ani zabezpieczenie bierne. Uszkodzenia pojazdów doskonale widać na załączonych zdjęciach. Nastoletniemu kierowcy fiata pobrano krew do zbadania trzeźwości, zostało ma też zatrzymane prawo jazdy. Trwa badanie wszystkich okoliczności zdarzenia. 

- Jesienną aurę cechuje duża zmienność i to wymaga od kierowców szczególnej ostrożności. Szybciej zapadający zmrok, mgły oraz deszcze ograniczają widoczność na drogach. Dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Aby podróżować bezpiecznie należy przede wszystkim dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Przy śliskiej nawierzchni, nie zawsze dozwolona prędkość jest bezpieczna - apeluje i ostrzega malborska komenda policji.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze