Dawid Gojny jest już zawodnikiem Arki

Dawid Gojny nowym piłkarzem gdyńskiej Arki

Lewy obrońca Dawid Gojny związał się z Arką Gdynia umową do 30 czerwca 2026 roku. W rundzie jesiennej grał w Zagłębiu Sosnowiec, z którego przechodzi na zasadzie gotówkowego transferu definitywnego.
Adam
Mauks
3.01.2023 / 17:37

Urodzony w Wodzisławiu Śląskim 28-letni Dawid Gojny to wychowanek miejscowej Odry. Całą dotychczasową karierę spędził na południu Polski. Na poziomie seniorskim debiutował jednak w LKS Krzyżanowice, z którego powrócił do Wodzisławia.

W 2014 roku został zawodnikiem ROW Rybnik, zaś cztery lata później podpisał kontrakt z GKS Jastrzębie. W występującym wówczas w Fortuna 1 lidze zespole rozegrał 33 mecze, strzelając dwa gole i notując cztery asysty. W kolejnym sezonie ponownie był kluczową postacią bloku defensywnego jastrzębian: 30 meczów, gol i dwie asysty.

Dwa udane sezony zaowocowały transferem do Zagłębia Sosnowiec. Tam Dawid Gojny podtrzymywał swoją wysoką formę: najpierw w rozgrywkach 2020/21 rozegrał 32 mecze, mając pięć asyst; później w 2021/22 miał na koncie 27 gier i trzy asysty. W trwającym obecnie sezonie wystąpił w 16 spotkaniach, zaliczył asystę, i wciąż był wyróżniającym się w lidze graczem na swojej pozycji.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze