(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Gofry w kształcie wagin
i penisów, czyli cukiernia Dickery także w Gdańsku

Po Wrocławiu i Warszawie także w Gdańsku otwarta została piekarnia-cukiernia Dickery, w której wypiekane są gofry w kształcie wagin i penisów. Mimo kontrowersji oraz bardzo krytycznych czasem opinii, owe słodkości cieszą się dużym powodzeniem, już pierwszego dnia była spora kolejka oczekujących. Lokal Dickery znajduje się na Wyspie Spichrzów. 1 września następna cukiernia Dickery ma być otwarta w Krakowie.
Piotr
Piesik
25.09.2022 / 10:00

Cukiernia Dickery w Gdańsku

Można zadać sobie pytanie, czy w przypadku gofrów kształt samego wypieku ma znaczenie, czy najważniejszy nie są smak i jakość produktu? Duże powodzenie gofrów o kształcie wagin czy penisów może świadczyć o tym, że nietypowy kształt, mimo wszystko, przyciąga klientów. 

Pierwsza cukiernia Dickery powstała we Wrocławiu. Kolejna jak możemy przeczytać na fanpage'u firmy działa też w Warszawie, zaś od 1 września ma być otwarta w Krakowie. Ta w Gdańsku działa przy ul. Chmielnej.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Gofry w kształcie penisów i wagin

Założyciele na pewno zdawali sobie sprawę z tego, że ich projekt wywoła rozmaite opinie, od krytycznych do pochlebnych. Jak napisali na wspomnianym fanpage'u:

- Tworząc tak odważny i kontrowersyjny projekt gastronomiczny w Polsce byliśmy gotowi na to, co właśnie się dzieje, tzn. przypuszczaliśmy, że odbiór z jakim się spotkamy, może tak wyglądać. I to nas utwierdza w przekonaniu, że decyzja którą podjęliśmy, aby nie robić „społecznie akceptowalnych” gofrów jest słuszna, ponieważ nie chcemy godzić się na taką rzeczywistość. Naszym celem jest aby kształt naszych produktów przywoływał myśli o równości, radości i akceptacji. Natomiast będąc wychowanym w naszej kulturze, która nie mówi za dużo o seksualności nie pozwala nam w pełni być sobą, nie mieliśmy odwagi, aby nazwać je po imieniu, dlatego nasze gofry do SHERO i HERO – i niechaj to będzie manifest sam w sobie – czytamy.

Od razu warto wyjaśnić, że Hero to gofry w kształcie penisów, Shero w kształcie wagin. Lokale Dickery urządzane są z przewagą różowego koloru, bez wielu dekoracji. Gofry można zamawiać z różnymi polewami oraz dodatkami. 

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze