węzeł Elbląska w Gdańsku i korek na Trasie Sucharskiego

Gdańsk: Estakada na węźle Elbląska zamknięta. Tworzą się korki

Estakada na węźle Elbląska w Gdańsku, prowadząca w kierunku Trasy Sucharskiego i Obwodnicy Południowej, została zamknięta 29 sierpnia, ponieważ wymaga naprawy. Potwierdziły się przewidywania, że wyłączenie jej z ruchu spowoduje utrudnienia na kierowców. Prace mają potrwać w optymistycznym wariancie do połowy września, w pesymistycznym – nawet do listopada.
Piotr
Piesik
6.09.2023 / 07:00

(wideo: Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Estakada na węźle Elbląska w Gdańsku zamknięta. Tworzą się korki

Zjazd z ul. Elbląskiej na Trasę Sucharskiego w Gdańsku wykorzystywany jest przez kierujących podążających do drogi krajowej nr 7, a następnie w kierunku Elbląga i Warszawy bądź w stronę przeciwną – do Obwodnicy Trójmiasta lub autostrady A1. Jego zamknięcie, jak można było przypuszczać, spowodowało korki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Uwaga kierowcy! Od wtorku zamknięta estakada na Węźle Elbląska

Intensywny ruch pojazdów – także ciężkich, o dużej ładowności – spowodował zużycie konstrukcji estakady na węźle Elbląska. Konieczne stały się wymiana łożysk i naprawa dylatacji. Prace mają potrwać w optymistycznym wariancie do 15 września, w pesymistycznym – nawet do listopada.

węzeł Elbląska
(Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska)

Z powodu zamknięcia zjazdu na Trasę Sucharskiego, zalecany jest objazd przez Przejazdowo, gdzie można włączyć się do ruchu na S7. Inna możliwość to podróż Tunelem pod Martwą Wisłą i dalej Trasą Sucharskiego aż do krajowej „siódemki”.

PRZECZYTAJ TEŻ: Trójmiasto 7. najbardziej zakorkowaną aglomeracją w Polsce

Wybierając drugi wariant, w godzinach szczytu trzeba liczyć się z dużymi utrudnieniami. Nakładają się na nie także prace prowadzone po obu stronach S7i na odcinku w. Gdańsk Lipce-w. Gdańsk Port. Jak informują drogowcy, na lewych pasach ruchu trwa naprawa dylatacji. Remont ma potrwać do niedzieli, 10 września.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze