kaplica na lotnisku w Gdańsku

Pijany mężczyzna wyrwał kartki z Biblii i zniszczył papieski fotel w kaplicy na lotnisku w Gdańsku

Pijany 27-letni Białorusin zniszczył wyposażanie kaplicy na gdańskim lotnisku. Mężczyzna wyrwał kartki z Biblii, uszkodził drewniany ołtarz oraz fotel papieski. Straty wyceniono na 35 tys. zł. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia. Wyrok może być jednak wyższy.
Olek
Knitter
17.02.2023 / 19:51

Pijany mężczyzna zniszczył kaplicę na lotnisku w Gdańsku! Usłyszał zarzuty

Pracownicy Służby Ochrony Lotniska ujęli mężczyznę, który zniszczył kaplicę znajdującą się w Porcie Lotniczym w Gdańsku. O sprawie poinformowali policję.

– Funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego wandala, który, jak się okazało, był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 1,5 promila. Policjanci ustalili, że obywatel Białorusi wszedł do kaplicy i zaczął przewracać oraz rzucać elementami wyposażenia, a następnie wyrwał kartki z Biblii. Przez jego działanie uszkodzone zostały, miedzy innymi: fotel papieski, roll up z wizerunkiem Jana Pawła II, drewniany ołtarz, stojak na ulotki oraz drewniana podłoga. Straty zostały wycenione na 35 tys. zł – informują policjanci.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pijany mężczyzna zniszczył cmentarz żołnierzy radzieckich w Kartuzach. Usłyszał zarzuty

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia, natomiast za obrazę uczuć religijnych oraz znieważanie przedmiotów czci religijnej – do 2 lat więzienia. Wyrok może być jednak wyższy, ze względu na to, że sprawa miała charakter chuligański.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze