Z walizką i gotowy do odsiadki sam zgłosił się na policję

Z walizką i przygotowany do odsiadki, 38-letni mężczyzna zgłosił się na komisariat policji w gdańskim Śródmieściu. Jak przyznał od wejścia, był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.
Redakcja
Zawsze Pomorze
20.01.2023 / 14:30

Poszukiwany, który sam zgłasza się na policję, to chyba marzenie każdego funkcjonariusza. Bywa, że ci potrafią się ukrywać w przeróżnych miejscah, ale ścigany, który sam przychodzi do komisariatu, w dodatku z wyprawką do więzienia, to rzecz rzadko spotykana. A do takiej właśnie doszło w piątek przed godz. 11. 

Do dyżurnego komisariatu na Śródmieściu przyszedł mężczyzna, który miał w ręku walizkę. Mężczyzna oświadczył, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. 38-latek został sprawdzony w policyjnych bazach i okazało się, że mówi prawdę.

- Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Koszalinie i ma do odbycia dwuletnią karę pozbawienia wolności za popełniony wcześniej rozbój - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy KMP w Gdańsku. 

38-latek w rozmowie z policjantami przyznał, że gdy tylko usłyszał, że jest szukany przez funkcjonariuszy, sam postanowił się zgłosić. Mieszkaniec Gdańska trafił do policyjnego aresztu. Zgodnie z dyspozycją sądu zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze