Grają, by pomóc ciężko chorej koleżance

Niemal 17 tys. złotych udało się zebrać gdyńskim policjantom na pomoc ich ciężko chorej koleżance podczas charytatywnego turnieju piłki nożnej. Cały dochód z tego wydarzenia i innych zbiórek przeznaczony jest na jej leczenie i rehabilitację.
Małgorzata
Gradkowska
26.02.2023 / 15:49

Ewelina, cywilna pracownica Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, w ubiegłym roku zachorowała na niezwykle rzadką chorobę – porfirię przerywaną ostrą, w wyniku której doznała czterokończynowego niedowładu wiotkiego. By pomóc koleżance, policjantki z z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni postanowiły zorganizować charytatywny turniej piłki nożnej, żeby zachęcić darczyńców i zebrać dodatkowe pieniądze, które pomogą w dalszym leczeniu Eweliny.

- Udział w zawodach wzięły reprezentacje piłkarskie policjantów z gdyńskiego garnizonu, a także reprezentacja policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – mówi podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej policji.- Do turnieju przystąpiły też drużyny strażaków, ratowników, studentów gdyńskich uczelni oraz dwie osiedlowe drużyny młodzieży z Redłowa.

W trakcie rozgrywek widzowie mogli wziąć udział w loterii fantowej oraz w licytacji koszulek z autografami zawodników wybranych zespołów sportowych, można też było posłuchać Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego pod dyrekcją Karola Hilla. Z kolei policjantki i koleżanki Eweliny z korpusu cywilnego przygotowały chleb ze smalcem i ciasto. Turniej wygrała reprezentacja studentów z Akademii Marynarki Wojennej.

Zbiórki na rzecz Eweliny Musiałowicz są nadal prowadzone - dotychczas, oprócz funduszy, zebranych podczas turnieju, darczyńcy przekazali na jej rehabilitację ponad 32 tys. zł.

https://pomagam.pl/rehabilitacjaeweliny
 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze