"Sny wędrownych ptaków” w sobotę o 18.00 na Patio GCF (fot. materiał prasowy) 

Gdyńskie „Lato na Patio” dla juniora i seniora

Charakterystyczne Czerwone Patio na Placu Grunwaldzkim w Gdyni przez całe wakacje będzie wabić starszych i młodszych, amatorów lżejszego i ambitniejszego kina filmowymi atrakcjami. Słowem, dla każdego coś innego.
Ryszarda
Wojciechowska
23.06.2022 / 10:35

Lato na Patio”, organizowane przez Gdyńskie Centrum Filmowe ma już swoją krótką tradycję. To wakacyjne seanse filmowe pod chmurką, warsztaty i spotkania, gry i zabawy dla dzieci, czyli rekreacja i rozrywka. W dodatku darmowa.

W ramach tego wakacyjnego cyklu, przy sprzyjającej pogodzie, odbywać się będą wieczorne seanse filmowe, realizowane we współpracy z wiodącymi dystrybutorami filmowymi, m.in.: Best Film, M2 Films, Gutek Film i Against Gravity. Co rokuje naprawdę dobre kino. Pełnometrażowe filmy fabularne i dokumentalne prezentowane będą dwa razy w tygodniu – w czwartki i soboty o godz. 18.00. W programie przewidziano także pokazy specjalnie do seniorów i projekcje z tłumaczeniem na język ukraiński.

Skoro dla starszych są wieczory filmowe, to dla młodszych - poranki. Program poranków z bajką dla dzieci, oparty jest na wyselekcjonowanych, wartościowych polskich animacjach. W repertuarze znalazły się polskie serie animowane, takie jak „Opowiadania z piaskownicy”, „Bajki i baśnie polskie” i wiele innych. Poranki dla najmłodszych kinomanów odbywają się w środy i piątki o godzinie 10.00.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wielki sukces filmowy w Nowym Jorku gdyńskiego reżysera Andrzeja Mańkowskiego

W lipcu i sierpniu część repertuaru będzie dostosowana w języku migowym do potrzeb osób niesłyszących. Natomiast dla dzieci ukraińskich zaplanowano pokazy bajek zrozumiałych bez względu na to, jakim językiem mówimy. Będą to serie: „Reksio”, „2 koty + 1 pies” i „Na tropie”.

W programie „Lato na Patio” poza filmem znajdą się również m.in: tematyczne warsztaty artystyczne, kilkudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży, prowadzone przez wykładowcę Gdyńskiej Szkoły Filmowej Sławomira Pultyna, koncerty w wykonaniu zespołów: Artificialice, Sk.ein (Białoruś), Pin Park, zajęcia gimnastyczne pod hasłem „Uważny ruch przy muzyce filmowej”, wieczory karaoke do muzyki filmowej, warsztaty kulinarne oraz spacery rodzinne i dla seniorów szlakiem filmowej, modernistycznej i letniskowej Gdyni z licencjonowanym przewodnikiem, Danką Ślipy, autorką bloga Frajda nad morzem.

Będzie się więc działo!

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze