Gedania - Zawisza 0:3. Bałtyk ciągle walczy o byt

W meczu na szczycie II grupy III ligi Gedania 1922 przegrała przy Traugutta z Zawiszą Bydgoszcz 0:3 (0:1).
Gedania 1922 grała tym razem przy ul. Traugutta

Autor: Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Komplet widzów oglądał mecz czwartej w tabeli Gedanii z piątym Zawiszą. Kibice zajęli trybunę bocznego boiska przy Traugutta, spodziewając się dobrego meczu. W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, ale bramkę zdobyli bydgoszczanie, a szansy na wyrównanie nie wykorzystał Wojciech Zyska, którego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Zawiszy. W drugiej części Gedania próbowała konstruować ofensywną grę, ale nie była to już tak skuteczna postawa jak jesienią. Nie pomogła też czerwona kartka (za dwie żółte) Krzysztofa Bąka. W końcówce meczu widać było po gdańskiej drużynie zmęczenie i błędy w defensywie. Dwie kolejne bramki dla Zawiszy przypieczętowały jego sukces. To była trzecia kolejna porażka Gedanii 1922.

Niespodziankę w Solcu Kujawskim sprawił swoim kibicom gdyński Bałtyk, który wygrał z Unią 2:0 (Bramki: Mateusz Długołęcki w 33 min. i Jakub Bach w 44. minucie). KP Starogard zremisował 0:0 w Szczecinie ze Świtem, Stolem Gniewino przegrał z Pogonią II Szczecin 1:4 (Bramka dla Stolema: Mateusz Dampc w 44. min) a Cartusia zremisowała 1:1 w Środzie Wlkp. z Polonią (Bramka: Piotr Gryszkiewicz w 23. min).

Po 30 kolejkach prowadzi Olimpia Grudziądz (66 pkt.) przed Pogonią II Szczecin (63) i Polonią Środa Wlkp. (60). Gedania 1922 jest na 5. miejscu (58), KP Starogard na 6. (56), Cartusia 12. (35), Stolem Gniewino 13. (28) i Bałtyk Gdynia 17. (22).