(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Igor Juricić nowym trenerem siatkarzy Trefla Gdańsk

Zdobywca Pucharu Francji i półfinalista Pucharu Challenge w roli pierwszego trenera oraz pięciokrotny mistrz kraju jako zawodnik – to wizytówka nowego trenera siatkarzy gdańskiego Trefla, 47-letniego Chorwata Igora Juricicia.
Adam
Mauks
26.05.2022 / 15:04

Chorwacki szkoleniowiec jeszcze niedawno pracował w rosyjskim klubie Kuzbass Kemerowo, a w Gdańsku zastąpi Michała Winiarskiego. Nowy trener siatkarzy z Ergo Areny pochodzi z Rijeki. W 1999 roku jako zawodnik przyjechał do Polski i podpisał kontrakt z AZS Częstochowa, z którym wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski.

Po zakończeniu kariery zawodniczej, w 2011 roku, zaczął pracę jako pierwszy szkoleniowiec. Najpierw w klubie z Nancy, a następnie przez dwa lata prowadził drużynę z Harnes. W sezonie 2015/2016 związał się z belgijskim Prefaxis Menen, z którym sięgnął po brąz mistrzostw Belgii oraz dotarł do półfinału Pucharu Challenge. W kolejnym sezonie wrócił do Francji, gdzie z Tourcing LM awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej i w 2018 roku sięgnął po Puchar Francji. Przed sezonem 2020/2021 opuścił Francję i podpisał pierwszy kontrakt w Rosji, w klubie z Biełgorodu. Rozgrywki 2021/2022 zakończył z Kuzbassem na siódmej pozycji, a także dotarł z drużyną do ćwierćfinału Pucharu Rosji.

- W gronie zainteresowanych byli zarówno szkoleniowcy o bardzo znanych nazwiskach, jak i ci jeszcze mniej rozpoznawalni w polskiej lidze. Po konsultacjach z właścicielem klubu postawiliśmy na Igora Juricicia – mniej znane nazwisko, ale człowieka o silnym charakterze, doświadczeniu w pracy w silnej lidze – mówi o kulisach podpisania kontraktu prezes Trefla Dariusz Gadomski.

Śledziłem polskie rozgrywki, wiem, jak grał Trefl Gdańsk, wiele słyszałem o klubie. Gdy pojawiła się taka możliwość, by objąć zespół, była to jedyna słuszna decyzja – powiedział na oficjalnej stronie klubu nowy trener Trefla.

Igor Juricić związał się z klubem rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia na kolejne rozgrywki. Jego asystentem w sezonie 2022/2023 będzie Karol Rędzioch, statystykiem drużyny będzie Dominik Posmyk, trenerem przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła, fizjoterapeutą Piotr Ślugajski, a kierownikiem drużyny Michał Kardasz.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze