Kibice Lechii nie dali dokończyć meczu

Lechia, mimo że wygrywała 1:0 z Piastem w Gliwicach, to... przegrała mecz walkowerem. Sędzia Marcin Kochanek dwukrotnie przerywał mecz ze względu na rzucane z sektora kibiców Lechii race. Kiedy stało się to po raz trzeci, odgwizdał walkower dla Piasta.
Czy sprzedaż Lechii rozgoni ciemne chmury na klubem?

To był już ostatni mecz sezonu 2022/23 dla Lechii, ale też ostatni dla gdańskiej drużyny w ekstraklasie. Biało-zieloni już wcześniej zostali zdegradowani do I ligi, a sobotni mecz w Gliwicach z Piastem był ich pożegnaniem z najwyższym poziomem rozgrywek.

Przed meczem trener Lechii David Badia zapowiadał zmiany w składzie, a konkretnie wprowadzenie od pierwszych minut kilku młodszych zawodników. W wyjściowej jedenastce znalazł miejsce dla Jakuba Kałuzińskiego, Dominika Piły i Kacpra Sezonienki. Ten zabieg miał zapobiec płaceniu przez gdański klub finansowej kary za zbyt mało liczbę minut rozegranych przez zawodników młodzieżowych.

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy, którzy grali na połowie gości z Gdańska. Z tej przewagi jednak nic wynikało. Udało się za to Lechii w 30. minucie zdobyć prowadzenie po precyzyjnym strzale Marco Terrazzino. Potem inicjatywa przechodziła raz na stronę Piasta, raz Lechii, ale bramek już nie zobaczyliśmy.

Od początku drugiej połowy znowu przeważał Piast, ale o jego atakach nie można było powiedzieć, że były huraganowe. Dużo zamieszania spowodowały race odpalone przez kibiców Lechii. Sędzia musiał z tego powodu dwukrotnie przerywać mecz. Po kilku minutach od ponownego wznowienia meczu, z sektora znów poleciały race. Sędzia zdecydował, że mecz nie będzie kontynuowany i odgwizdał jego zakończenie. To oznacza, że Lechia przegrała to spotkanie walkowerem...

To nie będzie jedyna kara, która spotka Lechię. Klub może spodziewać się także kar finansowych, łącznie z tą, która będzie wynikać z niewypełnienia limitu gier młodzieżowców. To właśnie jeden z efektów walkowera. Akcja z racami rzucanymi na boisko, to zamierzony plan zemsty "kibiców" na działaczach Lechii za spadek do I ligi. Na sektorze zajmowanym przez "sympatyków" Lechii dało się zauważyć transparent "Zrobiliście z klubu chlew teraz czas na trybun gniew".

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 3:0 (walkower)