(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Kurier przywłaszczył przesyłki warte ponad 46 tys. złotych!

29-letni kurier miał dostarczyć cenną przesyłkę, ale ją sobie przywłaszczył. Teraz może posiedzieć za to 3 lata.
Ryszarda
Wojciechowska
23.06.2022 / 15:31

W miniony piątek, 17 czerwca, policjanci z komisariatu w Osowej odebrali zgłoszenie, że na terenie jednej z firm logistycznych doszło do przywłaszczenia mienia. Pracownicy zorientowali się po tym, jak zniknęła jedna z paczek, która miała zostać dostarczona klientowi. Policjanci podczas pracy nad tą sprawą zabezpieczyli m.in. monitoring z hali magazynowej, na której odbywa się pobieranie i skanowanie przesyłek. Dzięki temu wiadomo było, który kurier odpowiada za zaginioną przesyłkę. Na monitoringu widać było, jak jeden z mężczyzn pobiera paczkę ale jej nie skanuje. Według systemu przesyłka nadal znajdowała się w magazynie. W rzeczywistości jednak kurier zabrał ją i wywiózł.

Policjanci szybko dotarli do mężczyzny, który przywłaszczył sobie cenną przesyłkę. A było nią kilkadziesiąt telefonów. Jeszcze tego samego dnia sprawca został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Podczas czynności kryminalni z komisariatu w Osowej odzyskali także wszystkie, inne przywłaszczone przez kuriera przedmioty, m.in. tablety oraz zegarki o wartości od kilkuset do prawie 7 tys. zł. Łączna wartość przywłaszczonego mienia to ponad 46 tys. zł. Mężczyzna trzymał je w mieszkaniu na Przymorzu.

29-latek trafił do policyjnego aresztu, usłyszał też zarzut przywłaszczenie mienia, za co grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze