znęcanie się, bezdomny mężczyzna

Znęcali się nad pracownikiem w Liniewie. Trafili za kraty

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Liniewie zatrzymali 34-latka i 36-latka, mieszkańców powiatu kościerskiego, którzy są podejrzani o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoim pracownikiem. W środę, 4 stycznia mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawiania wolności.
Krystyna
Paszkowska
5.01.2023 / 14:19

Policjanci z Liniewa w poniedziałek, 2 stycznia na jednym z portali internetowych znaleźli film, na którym było widać, jak ktoś znęca się nad mężczyzną.

– Nieznani sprawcy za pomocą myjki ciśnieniowej oblewali wodą mężczyznę, a potem z łyżki koparki wylewali na niego fekalia – relacjonuje nagranie asp. sztab. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji. – Mundurowi natychmiast zajęli się tą sprawą i dzięki swojemu dobremu rozpoznaniu ustalili zarówno pokrzywdzonego, jak i sprawców tego przestępstwa.

PRZECZYTAJ TEŻ: Chojnice: Opiekunki przed sąd za znęcanie się nad przedszkolakami

Mundurowi zatrzymali mężczyzn w wieku 34 i 36 lat, mieszkańców powiatu kościerskiego. Policjanci ustalili także, że film został nagrany w maju 2022 r. na terenie jednego z zakładów.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawiania wolności.

PRZECZYTAJ TEŻ: 29-latek znęcał się nad matką i siostrą

– Sprawa jest rozwojowa i w niedługim czasie mężczyźni mogą usłyszeć kolejne zarzuty – mówi rzecznik. – To pierwsza tego typu sprawa. Nie wpłynęły nigdy do naszej komendy informacje o mobbingu, znęcaniu się. Sprawcy takich zachowań czują się bezpiecznie, dzięki temu, że poszkodowani nie zgłaszają się na policję. Jeżeli doświadczasz mobbingu, ktoś się na tobą znęca – zgłoś to policji – apeluje asp. sztab. Piotr Kwidziński.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze