policja

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne)

List gończy za podejrzanym o zabójstwo dziennikarza z Gdańska

Kilkadziesiąt ciosów nożem 30-letniemu dziennikarzowi pochodzącemu z Gdańska zadać miał pod koniec marca 2022 roku w Chorzowie poszukiwany przez policję 35-letni Kamil Żyła. Śląska policja wydała list gończy za podejrzanym, wobec którego sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.
Jacek
Wierciński
10.05.2022 / 13:57

Do makabrycznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, 26/27 marca w Chorzowie. Wówczas do samochodu zaparkowanego w pobliżu stadionu GKS Katowice, w którym 30-letni dziennikarz pochodzący z Gdańska siedział razem z młodą kobietą, podszedł napastnik i zadał mężczyźnie około 50 ciosów nożem.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Zabójstwo dziennikarza z Gdańska. Ofiara została ugodzona nożem 50 razy!

W oparciu o zebrany, jak dotąd, materiał dowodowy, jako podejrzany o dokonanie zbrodni wytypowany został Kamil Żyła, za którym prokuratura wydała list gończy, a Sąd Rejonowy w Chorzowie zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

– Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu, o kontakt z policją, osobisty albo telefoniczny pod numerem: 47 85 452 55, lub 112 – zaznacza asp. sztab. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie, który podaje też kontaktowy adres e-mail: [email protected]

Kamil Żyła
(fot. Śląska Policja)

Kamil Żyła, któremu za zabójstwo grozić może nawet wyrok dożywotniego więzienia, ma 35 lat i urodził się 2 sierpnia 1987 roku. Jako ostatnie miejsce jego zamieszkania policjanci wskazują ulicę Podmiejską 10/13 w Jastrzębiu Zdroju.

Jak się dowiadujemy na temat 35-latka, waży on około 75 kilogramów i, przy wzroście 170-180 centymetrów, ma szczupłą sylwetkę. Mężczyzna ma brązowe oczy i naturalnie ciemne włosy, które może mieć ufarbowane na blond [zdjęcie]. Jako znak szczególny Kamila Żyły funkcjonariusze wskazują tatuaż z logo klubu sportowego FC Barcelona, nie informują jednak, w którym miejscu na ciele poszukiwanego naniesiony został ten symbol.

Zobacz: Spór o czołg w Wejherowie. Zniknie z miasta? „To symbol komunizmu!”

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze