Gdańsk, lotnisko, Ryanair

Lipiec rekordowym miesiącem w historii lotniska

Trwa dobra passa trójmiejskiego lotniska. Lipiec był dla Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy najlepszym miesiącem wszech czasów, a 3 września obsłużono 3-milionowego pasażer, który w tym roku odleciał z Rębiechowa.
Karol
Uliczny
9.09.2022 / 10:30

Trójmiejskie lotnisko notuje coraz lepsze wyniki i udowadnia, że zadyszkę spowodowaną załamaniem rynku w czasie pandemii, ma już za sobą. W ciągu pierwszych 6 miesięcy roku w Rębiechowie obsłużono 1 849 951 podróżnych. Co prawda, był to wynik o 25 proc. słabszy niż w rekordowym, 2019 r., jednak wakacyjne miesiące pokazały, że port jest na właściwym kursie.

3-milionowy pasażer poleciał do Antalyi

Tegoroczny lipiec był nie tylko lepszy niż ten z rekordowego 2019 r., kiedy to lotnisko odwiedziło 565 tys. osób, ale i najlepszym lipcem w historii portu oraz najlepszym miesiącem w całej jego historii, czyli od 1974 r. W ciągu 31 lipcowych dni b.r. obsłużono prawie 568 tys. osób, pobijając poprzedni rekord o 3 tys. Sierpień też był odlotowy, z 547 tys. podróżnych, czyli o ledwie 2,5 proc. mniej niż w sierpniu 2019 r. W sumie dwa bardzo dobre letnie miesiące sprawiły, że w tegoroczne wakacje przez lotnisko przewinęło się tylko o 1 proc. mniej niż w wakacje 2019 r. – prawie 1 115 000 pasażerów.

3 września obsłużono 3-milionowego pasażera, który rejsem Ryanair Sun odleciał do słonecznej, tureckiej Antalyi. Cały 2022 r. powinien być dla lotniska wyjątkowy. Zarząd lotniska ma nadzieję zamknąć go liczbą 4,5 mln obsłużonych pasażerów. Co ciekawe, mimo że wakacje kojarzą się z lotami na południe, to najbardziej oblegane i najczęściej wybierane kierunki to niezmiennie miasta na północy kontynentu - LondynOslo i Sztokholm.

Obecnie mamy do wyboru 89 połączeń regularnych z Gdańska, do 22 krajów w Europie, na 72 lotniska, w tym do 6 miast w Polsce, realizowanych przez 10 linii lotniczych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze