niewybuch na osiedlu w Malborku

Niewybuch na osiedlu w Malborku! Ewakuowano ponad 50 mieszkańców

Niewybuch pocisku artyleryjskiego w piątek, 28 października wykopano podczas prac ziemnych na osiedlu Sady w Malborku. Konieczna była ewakuacja ponad 50 osób z pobliskich budynków. Teren zabezpieczono, a na miejsce odnalezienia niewybuchu przyjechała grupa saperska z Elbląga, która zabrała niebezpieczne znalezisko.
Piotr
Piesik
28.10.2022 / 15:46
Aktualizacja
godz. 18:50

Niewybuch na osiedlu w Malborku został zabrany przez saperów. Ewakuowani mieszkańcy wrócili do domów.

Wcześniej

Prace ziemne prowadzono w piątek, 28 października na osiedlu Sady, przy jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Targowej. To jedno z najnowszych osiedli mieszkaniowych w Malborku. W trakcie robót wykopano pocisk artyleryjski.

Niewybuch w Malborku! Ewakuowano mieszkańców

Natychmiast przerwano prace i wezwano policję. Niewybuch pocisku może być wielkim zagrożeniem, dlatego zapadła decyzja o ewakuacji mieszkańców okolicznych bloków. Teren zabezpieczono z pomocą strażaków i straży miejskiej.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Takiej miny nie da się bezpiecznie rozbroić po latach. Trzeba ją koniecznie zneutralizować”

– Wezwani zostali saperzy z Elbląga, czekamy na ich przyjazd i decyzję, w jaki sposób zostanie unieszkodliwiony wykopany pocisk. Bardzo prosimy mieszkańców o niezbliżanie się do tego miejsca, osoby ewakuowane zaś o cierpliwość. Chodzi o bezpieczeństwo – powiedziała nam st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze