Marcin Horała

(fot. gov.pl)

Marcin Horała już nie jest multiministrem

„Zakończyłem swoją misję” napisał Marcin Horała. I odszedł z Ministerstwa Infrastruktury.
Ryszarda
Wojciechowska
3.08.2022 / 11:26

Niedawno informowaliśmy, że Marcin Horała, polityk Prawa i Sprawiedliwości pochodzący z Trójmiasta rośnie w siłę. Stał się bowiem... multiministrem. Powołano go w kwietniu 2022 roku na kolejne stanowisko sekretarza stanu, tym razem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W tym czasie był już wiceministrem infrastruktury.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Marcin Horała rośnie w siłę. Został właśnie multiministrem

Teraz, jak sam napisał na Twitterze, przestał być wiceministrem infrastruktury. I skupi się na obowiązkach w resorcie funduszy i polityki regionalnej.

Funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Horała sprawował od listopada 2019 roku. Pozostaje jednak pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, nadzór nad inwestycją przeniesiono do resortu funduszy. Jego odejście z Ministerstwa Infrastruktury wiąże się z formalnym powołaniem Marcina Horały przez premiera na stanowisko pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego jako wiceministra funduszy.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Walka buldogów pod dywanem”. Co się dzieje w pomorskim PiS?

Pozycja Horały w PiS nadal wydaje się być niezachwiana. Jest posłem na Sejm drugą kadencję. Reprezentuje okręg gdyński. Wcześniej był w Gdyni radnym PiS. Kiedy dostał się po raz pierwszy do parlamentu, jego kariera niemal od razu nabrała przyspieszenia. Został m.in. szefem komisji śledczej do spraw wyłudzeń VAT. Teraz odpowiada za najważniejszą inwestycję PiS, czyli CPK.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze