pociąg

(fot. Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne)

Mężczyzna zginął pod kołami pociągu w rejonie Gdańska Oruni. Ruch kolejowy wstrzymany

Tragiczny wypadek na torach kolejowych w Gdańsku Oruni. Pod koła pociągu ekspresowego w piątek, 13 maja dostał się mężczyzna, niestety poniósł śmierć na miejscu. Zdarzenie, na czas niezbędnych czynności dochodzeniowych, spowodowało zablokowanie ruchu kolejowego na trasie do Tczewa w obu kierunkach.
Piotr
Piesik
13.05.2022 / 17:15

Do zdarzenia doszło w piątek, 13 maja, krótko po godzinie 15:00. Na linii kolejowej w kierunku Tczewa, w rejonie Gdańska Oruni, pod pociąg Intercity relacji Gdynia-Rzeszów dostał się mężczyzna. Poniósł śmierć na miejscu.

Jak podaje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, ruch kolejowy został wstrzymany w obu kierunkach, na miejsce wypadku natychmiast skierowano ekipę dochodzeniowo-śledczą, techników kryminalistyki oraz biegłego sądowego z zakresu medycyny, którzy, pod nadzorem prokuratora, podjęli czynności dla ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych danych wynika, że doszło do targnięcia się na życie, ponieważ mężczyzna skoczył pod nadjeżdżający pociąg. 

Wypadek na torach w Gdańsku! Wstrzymano ruch pociągów

Ruch kolejowy na kierunkach dalekobieżnych został wstrzymany, jedynie pociągi lokalne poprowadzono trasą objazdową. Asp. sztab. Mariusz Chrzanowski informuje, że czynności dochodzeniowe zbliżają się do końca i w czasie kilkudziesięciu minut ruch kolejowy powinien zostać wznowiony. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Wypadek w Sopocie! Wjechał na chodnik i potrącił matkę z dzieckiem!

Pociągi mieć będą jednak duże opóźnienia, rozładowanie tych utrudnień potrwa z pewnością kilkanaście godzin.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze