bezdomny

Miejsce dla osób bezdomnych. Mogą skorzystać z pomocy lekarskiej i się ostrzyc

W Słupsku powstał specjalny punkt pielęgnacyjno-higieniczny dla osób będących w kryzysie bezdomności. Mieści się w przybudówce z boku hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej.
Olek
Knitter
24.05.2023 / 17:05

W Stacji Socjalnej Joannitów działającej przy ul. Szczecińskiej 99 w przybudówce z boku hali Gryfia został uruchomiony specjalny punkt pielęgnacyjno-higieniczny przeznaczony w szczególności dla osób bezdomnych.
Osoby potrzebujące takiej pomocy będą mogły skorzystać tu z podstawowych badań parametrów życiowych, opatrzyć rany i otrzymać materiały opatrunkowe oraz higieniczne czy też skorzystać z możliwości strzyżenia i golenia. Udzielane będzie też poradnictwo zdrowotne.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ponad 850 bezdomnych w Gdańsku. Straż Miejska podsumowuje zimę

– Dzięki naszym partnerom z Niemiec uzyskaliśmy dofinansowanie 5000 euro, które przeznaczyliśmy na mały remont pomieszczeń oraz wyposażenie Stacji i punktu w nowy sprzęt, w tym służący zabiegom pielęgnacyjno-higienicznym – informują w słupskim urzędzie.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie poszukuje obecnie wolontariuszy – medyków, a w szczególności lekarza i pielęgniarki, którzy mogliby wspomóc działania Ośrodka.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze