Mariusz Szmidka

Mimo ataków i fałszywych łatek „Zawsze Pomorze” trwa i się rozwija

Mimo ataków i przypinania fałszywych łatek „Zawsze Pomorze” trwa i się rozwija. Dziękuję Czytelnikom za to, że jesteście z nami!
Mariusz
Szmidka
22.07.2022 / 11:04

Wolne, pluralistyczne media są potrzebne każdemu społeczeństwu. Są fundamentem demokracji i gwarantem patrzenia władzy na ręce. Każdej władzy. To gwarant pluralizmu i obiektywnego przedstawiania rzeczywistości.

Nasz niezależny projekt „Zawsze Pomorze” funkcjonuje od ponad 7 miesięcy. Powstał, by dać mieszkańcom Pomorza możliwość wyboru i powiększyć pluralizm mediów regionalnych. Zwłaszcza po przejęciu największych gazet i portali regionalnych w Polsce przez PKN Orlen, który jest spółką Skarbu Państwa kontrolowaną przez polityków partii rządzącej. Skutek jest taki, że media te zostały upolitycznione i stały się tubą propagandową dla rządzących. Są utrzymywane – w formie celowanych reklam - głównie przez spółki państwowe, a więc m.in. z naszych podatków. To zaprzeczenie idei wolnych mediów, w tym misji informacyjnej i kontrolnej prasy.

Nie ukrywam, że pojawienie się niezależnego tygodnika „Zawsze Pomorze” i portalu www.zawszepomorze.pl stało się solą w oku wielu polityków, ale też tzw. liderów opinii, którzy ubrali się w szaty demokratów i zwolenników różnorodności poglądów. W rzeczywistości uprawiają dziennikarstwo propagandowe i służą obecnej władzy, przypinając różne łatki, by osłabić naszą wiarygodność. Posuwają się nawet do podawania nieprawdziwych informacji na nasz temat, np. mieszając (a może myląc) liczbę użytkowników portalu z liczbą odsłon. To współcześni, „niezłomni obrońcy różnorodności poglądów i dyskursu publicznego”, którzy jedno deklarują, a robią zupełnie coś innego. Himalaje hipokryzji. Ale my się nie zrażamy, dalej robimy swoje. Nie zajmujemy się nimi, bo naszym celem jest dostarczać Państwu rzetelnej i wiarygodnej informacji, odważne poszukiwanie prawdy, edukowanie oraz integrowanie mieszkańców, pracodawców, samorządowców i organizacji pozarządowych na Pomorzu.

Wesprzyj nas na Patronite!

Rozwijamy się. Niezależny tygodnik „Zawsze Pomorze”, mimo odmowy przyjęcia nas do sieci sprzedaży spółki Ruch S.A. (kontrolowanej przez PKN Orlen), jest dostępny na terenie całego województwa w punktach sprzedaży spółki Kolporter S.A., Garmond Press i Inmedio. Można go zamówić w prenumeracie pocztowej, ale też prenumeracie cyfrowej.

Z kolei nasz portal zawszepomorze.pl ma 60-70 tysięcy użytkowników, którzy generują ruch na poziomie 200-400 tysięcy odsłon miesięcznie. Na Facebooku - Zawsze Pomorze ma blisko 7 tysięcy polubień i ponad 7600 obserwujących. A zaczynaliśmy od zera. Pięknie wszystkim dziękuję, że jesteście z nami. To dla nas wiatr w żagle niezależnego dziennikarstwa. Liczymy, że grupa naszych Czytelników, użytkowników i sympatyków wciąż będzie się poszerzać.

Wspierajcie wolność słowa!

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze