Wystawa Lilianny Lieban jest dostępna w malborskiej galerii Nova (fot. Urząd Miasta w Malborku)

Mistrz i uczennica – wystawa Lilianny Lieban w Malborku

Wystawa ceramiki i malarstwa Lilianny Lieban "Mistrz i uczennica" otwarta została w galerii Nova Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Prace oglądać można do 28 stycznia.
Piotr
Piesik
14.01.2022 / 09:23

Na wystawę Lilianny Lieban "Mistrz i uczennnica" składają się obrazy oraz ceramika. Prace oglądać można w Galerii Nova w Szpitalu Jerozolimskim w Malborku, codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 9. do 18.

Autorka pochodzi z Malborka, tworzyć zaczęła sześć lat temu, uczęszczając na zajęcia dla dorosłych w Ognisku Plastycznym. Ceramiką zainteresowała się jeszcze później. 

Jak sama pisze: "Wystawa pod tytułem „Mistrz i uczennica” przedstawia prace, które powstały podczas mojej dwuletniej edukacji ceramicznej, oraz intuicyjne obrazy, a także z kolekcji prywatnych. Na wystawie zaprezentowane są różne techniki zdobnicze jak i prace ceramiczne z różnych metod wypału. Tytuł wystawy wydaje się mieć różne znaczenia i każdy odbiorca zinterpretować może inaczej. Niemniej jest to „Ukłon” w stronę Mistrzostwa Człowieka i Jego Drogi z Ucznia by stać się Mistrzem. Moje prace zarówno malarskie, rysunek i ceramika, które przedstawiam, powstały na początku tej drogi. Być może osiągnę kiedyś poczucie, że mogę się nazwać Mistrzem lub może Mistrzynią… czego bardzo życzę sobie, ale tez i innym. Drogi do mistrzostwa prowadzą różne, ale tak naprawdę to nie chodzi o to, by zostać Mistrzem… to właśnie chodzi o tę Drogę."

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze