Parlamentarzystki: Magdalena Adamowicz, Agnieszka Pomaska oraz Barbara Nowacka, z nimi samorządowcy Mirosław Czapla i Marek Charzewski, podczas spotkania w centrum Malborka

Na Powiślu zbierano podpisy ws. ustawy o in vitro

Trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "TAK dla in vitro". Spotkania z mieszkańcami - w ich trakcie można było złożyć swój podpis - odbyły się dziś w Nowym Dworze Gdańskim, Malborku i Elblągu. Inicjatywie sekundują lokalne samorządy.
Piotr
Piesik
23.01.2023 / 14:21

Do Malborka przyjechała europosłanka Magdalena Adamowicz oraz posłanki Barbara Nowacka i Agnieszka Pomaska. W centrum miasta opowiedziały jak przebiega akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Podziękowały samorządom za wsparcie inicjatywy.

- Tak się składa, że każda z nas ma po dwoje dzieci. Doskonale wiemy, jak trudno jest ludziom, którzy starają się o dzieci, chcą wykorzystać każdą możliwość. To z myślą o nich powstał projekt tej ustawy - powiedziała Magdalena Adamowicz. - To zarazem kampania przeciwko mowie nienawiści. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ruszyła zbiórka podpisów ws. ustawy o in vitro

- Podróżując po całym kraju widzimy, jak bardzo potrzebny jest głos za wprowadzeniem refundacji in vitro - dodała Barbara Nowacka. - Komitet społeczny zebrał już wielokrotność wymaganej ilości 100 tysięcy podpisów i zbieramy je nadal. Każdy podpis to również zobowiązanie dla nas, byśmy nadal działały w tym kierunku. Prawo do posiadania dzieci będzie jednym z naszych priorytetów. 

Barbara Nowacka
Inicjatywa Polska

Komitet społeczny zebrał już wielokrotność wymaganej ilości 100 tysięcy podpisów i zbieramy je nadal. Każdy podpis to również zobowiązanie dla nas, byśmy nadal działały w tym kierunku. Prawo do posiadania dzieci będzie jednym z naszych priorytetów. 

Posłanki podkreślały, że projekt wprowadzenia refundacji in vitro popiera też wiele osób deklarujących się jako zwolennicy obecnej koalicji rządowej. Składali podpisy na listach poparcia, często wywiązywała się dyskusja nad założeniami projektu. 

Także w Malborku zebrano kilkadziesiąt nowych podpisów pod projektem ustawy. Jak stwierdził burmistrz Marek Charzewski, ustawa jest szansą zwłaszcza dla mniejszych samorządów lokalnych, które nie mają wystarczających zasobów, by wprowadzić własny program wsparcia procedur in vitro. 

Mieszkańcy Malborka również składali podpisy pod projektem ustawy

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze