Przemyt narkotyków w pomidorach

(Fot. CBŚP)

200 kg narkotyków
w skrzynkach
z pomidorami!

Przemyt narkotyków udaremnili policjanci CBŚP i niemieckiej Zentrale Kriminalinspektion Braunschweig. Dzięki ich działaniom zabezpieczono ponad 200 kg marihuany i 50 kg haszyszu. Zatrzymano też 4 osoby podejrzane o popełnianie przestępstw narkotykowych. Środki odurzające przemycane były m.in. w skrzynkach z pomidorami.
Patrycja
Cybulska
16.02.2022 / 17:07

Gang narkotykowy przemycał środki odurzające z Hiszpanii do innych krajów Unii Europejskiej, także do Polski. Nad jego działaniami pracowali wspólnie policjanci gdańskiego zarządu CBŚP i niemieckiej Zentrale Kriminalinspektion Braunschweig.

– Już po kilkunastu dniach przeprowadzono pierwsze uderzenie. Wówczas to, jeszcze pod koniec minionego roku, policjanci niemieccy zatrzymali mężczyznę i przejęli ponad 60 kg marihuany, która najprawdopodobniej miała trafić na rynek niemiecki – poinformowała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

Kolejny atak funkcjonariuszy nastąpił w miniony weekend, 12-13 lutego. W okolicach Hamburga przejęto 143 kg marihuany oraz 50 kg haszyszu.

– Nielegalny towar ukryty był w naczepie samochodu ciężarowego w skrzyniach z pomidorami. Jak wynika z ustaleń policjantów, narkotyki zostały przewiezione z Hiszpanii do Niemiec, skąd miały trafić na teren Skandynawii. Podczas akcji zatrzymano 3 obywateli Polski, w tym kierowcę tira, mężczyznę podejrzanego o zorganizowanie tego procederu oraz podejrzanego o udział w gangu – powiedziała rzeczniczka Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

Dodała, że wszyscy zatrzymani zostali aresztowani.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze