(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Nowa przestrzeń biurowa w Gdańsku. Pracuje tam ponad 700 osób

Zielona przestrzeń z ekologicznymi i przyjaznymi dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową rozwiązaniami – tak w kilku słowach opisać można oficjalnie otwartą we wtorek, 10 maja nową siedzibę ERGO Technology & Services. Biurowiec Format w gdańskiej Oliwie na 6 tysiącach metrów kwadratowych stał się miejscem pracy dla ponad 700 pracowników tego międzynarodowego holdingu technologicznego.
Redakcja
Zawsze Pomorze
10.05.2022 / 16:39

– Bardzo chcę, żebyście sobie uświadomili państwo taką sytuację sprzed 10 lat, kiedy Gdańsk na mapie usług dla biznesu był naprawdę Kopciuszkiem. Nie liczył się na mapie Polski, a co dopiero Europy – wspominał na wtorkowej uroczystości otwarcia nowej siedziby ERGO Technology & Services Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Minęło 10 lat, dzisiaj mamy już grubo ponad 30 tysięcy miejsc pracy, które są usytuowane w usługach dla biznesu – podsumował i dodał, że Gdańsk, Trójmiasto i Pomorze to znakomite miejsce do życia.

Warto przypomnieć, że – jak zapewniają jego przedstawiciele – holding technologiczny ERGO Technology & Services Management AG, którego część stanowi obecna w Polsce spółka ET&S, oferuje przestrzeń do rozwoju dla ludzi otwartych na ciągłe doskonalenie się i wykorzystywanie zaawansowanych technologii do tworzenia innowacyjnych rozwiązań łączących ludzi na całym świecie.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

– Posiadamy zróżnicowane i szerokie kompetencje w zakresie transformacji cyfrowej, a także know-how w tworzeniu i wdrażaniu złożonych systemów informatycznych. Dla naszego zespołu potrzebujemy więc miejsca, które nadąży za dynamicznym rozwojem oraz zapewni unikalny komfort pracy. Stąd wybór nowego biurowca Format na naszą siedzibę – to miejsce zorientowane na najlepsze rozwiązania technologiczne, łączące nowoczesność z ponadczasową ceglaną zabudową i zrównoważonym budownictwem – zastrzega Izabela Olszewska, dyrektorka zarządzająca ERGO Technology & Services.

ET&S, jak czytamy, przyczynia się do sukcesu Grupy ERGO poprzez rozwijanie efektywnych kanałów komunikacji z klientami oraz dostarczanie produktów ubezpieczeniowych dostosowanych do ich potrzeb. Jest to możliwe za sprawą wspólnej przestrzeni do współpracy i rozwoju w wielokulturowych zespołach. Choć firma ERGO Technology & Services powstała w wyniku połączenia dwóch operujących na polskim rynku spółek IT Grupy ERGO dopiero dwa lata temu, jej historia sięga powstałej w latach 90-tych sopockiej firmy Atena.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

– Rozwój technologii informacyjnych stanowi fundament rozwoju nie tylko sektora ICT, ale także gospodarki i społeczeństwa. Konkurencyjność branż gospodarki województwa pomorskiego w dużej mierze oparta jest na dostępności i jakości rozwiązań sektora ICT – tłumaczy Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim. – Dlatego samorząd województwa postawił na rozwój tej dziedziny i stara się zapewnić jak najlepsze warunki zarówno dla firm poszukujących nowych destynacji, jak i dla tych, które już działają w regionie. Kolejne etapy rozwoju firmy ERGO Technology & Services są dobrym przykładem, świadczącym o skuteczności podejmowanych przez nas działań – zapewnia.

 

W nowej siedzibie ERGO T&S zajmuje 6 tysięcy metrów kwadratowych na 4 piętrach.

– Bardzo się cieszymy, że ERGO Technology & Services postawiła na Format. Nasze rozmowy na temat nowego biura tej firmy trwały tak naprawdę wiele lat, a finał negocjacji przypadł na trudny, pandemiczny czas – jest to tym większy sukces wszystkich zaangażowanych w ten proces stron – opowiada Marcin Piątkowski, dyrektor ds. Komercjalizacji i Marketingu w spółce Torus. – Wierzę, że Format otworzy nowy rozdział w rozwoju ET&S, a wysoką jakość powierzchni biurowej oraz świetną lokalizację i skomunikowanie docenią zarówno management, jak i pracownicy.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Nowe, ekologiczne technologie zastosowane przy budowie budynku zostały już docenione i nagrodzone precertyfikatem LEED na poziomie „Gold”, co potwierdza wysokie standardy jakościowe, środowiskowe i zdrowotne. Format posiada też certyfikat Obiekt Bez Barier, co oznacza jego dostosowanie do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością.

– ERGO Technology & Services jest jednym z największych pracodawców z branży IT w Trójmieście. Przez wiele lat, jeszcze jako Atena, firma rozwijała się w kilku budynkach przy ul. Rzemieślniczej w Sopocie – mówi Adam Schroeder, dyrektor regionalny na Polskę Północną Cushman & Wakefield. – Wprowadzenie się do nowej siedziby to ważna zmiana.

Przy budynku zaprojektowana została zielona przestrzeń ze strefą relaksu i wyciszenia, powstaną też boiska umożliwiające grę w koszykówkę i siatkówkę, pozwalające na aktywną przerwę w pracy albo sportową integrację po jej zakończeniu.

ZOBACZ TEŻ: Nowe maszyny będą prześwietlać bagaże na lotnisku. Nawet 1800 walizek na godzinę

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze