W nowym Centrum Kultury i Biblioteki odbyły się już pierwsze uroczystości, ale oficjalne otwarcie miało miejsce w czwartek, 22 września (fot. Urząd Miejski Brusy)

Nowe Centrum Kultury w Brusach z kinem!

Choć pierwsze imprezy już się w nim odbyły, to w czwartek, 22 września, w Brusach oficjalnie otwarto wyremontowane Centrum Kultury i Biblioteki. Prace trwały ponad dwa lata i kosztowały 13 mln zł, ale warto było. Zmieniły się nie tylko wnętrza budynku, ale też jego konstrukcja i funkcjonalność. Są nowe pomieszczenia, wyposażenie i nowe atrakcje,w tym długo wyczekiwane w Brusach kino!
Olek
Knitter
23.09.2022 / 08:00

- Mieszkańcy Brus oczekiwali kina. Pamiętam, jak dzieci i młodzież uczestnicząca choćby w konkursach plastycznych często wskazywała na to, że w Brusach powinno być kino - mówi Witold Ossowski, burmistrz Brus. - Mam nadzieję, że każdy w tym obiekcie znajdzie coś ciekawego dla siebie. Bardzo serdecznie Państwa zapraszam, żeby przyjść, zobaczyć jak to wygląda. Czekamy też na różne podpowiedzi ze strony mieszkańców, jaką teraz ofertę możemy jeszcze przygotować, jakie są oczekiwania. To jest centrum kultury, które ma skupiać różne inicjatywy, różne organizacje – dodaje burmistrz.

Przebudowa ta była zarazem jedną z największych i najdroższych inwestycji ostatnich lat. Kosztowała prawie 13 milionów złotych, ale warto dodać, że prawie połowa kwoty to różnego rodzaju dofinansowania. Prawie 2 mln Brusy otrzymały na ten cel z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 3 mln złotych z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych, a 0,5 mln z PFRON.

W czwartek, 22 września, odbyły się oficjalne uroczystości związane z otwarciem obiektu. Na piątek, sobotę i niedzielę zaplanowano imprezy towarzyszące. W piątek wystąpią: zespół Pierwiastek z Trzech oraz Ryszard Rynkowski. W ten dzień w godzinach 16.00 - 18.00 można także zwiedzać dosłownie cały obiekt. W sobotę odbędzie się zabawa taneczna, a w niedzielę zorganizowana zostanie dyskoteka z udziałem zespołu Łobuzy.

Oczywiście fani kina mogą wybrać się na wybrane seanse.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze