Monika Zytke

I do śmiechu,
i nostalgicznie

Ale nie tylko ja będę śpiewać. Śpiewać będzie również publiczność – mówi Monika Zytke, której koncert „Jesiennie” w niedzielę, 25 września otworzy drugi sezon Oliwskich Niedziel w Domu Zarazy w Gdańsku.
Gabriela
Pewińska - Jaśniewicz
21.09.2022 / 11:39

Od stycznia tego roku na życzenie Danuty Rolke-Poczman prezesem Stowarzyszenia Stara Oliwa jest Monika Zytke – muzyk, dyrygent, aranżer i wykładowca akademicki. Absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej, habilitacja z dyrygentury w 2009 roku.

W najbliższą niedzielę, 25 września w oliwskim Domu Zarazy jej recital zatytułowany „Jesiennie”.

– Ale nie będę tylko śpiewać – zastrzega artystka. – Dam się poznać również jako instrumentalistka, dyrygent i kompozytor. I jeszcze co nieco poopowiadam. A śpiewać będzie również publiczność! Repertuar jednak niech pozostanie niespodzianką. Będzie i do śmiechu, i trochę nostalgicznie, jak to jesienią.

PRZECZYTAJ TEŻ: Będziemy działać razem. Energia tego miejsca nie zgaśnie

W programie piosenki do tekstów wybitnych polskich autorów, m. in. Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory i … Jana Kochanowskiego.

Jan Kochanowski, warto zaznaczyć, jest dla artystki ważny szczególnie, bo, jak wyznała, to jej pra, pra, pra (po wielokroć) wujek!

W koncercie wezmą też udział: Łukasz Jankowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Pendzich (skrzypce), Jan Dzierżanowski (kontrabas) i Wojciech Białoskórski (veeh-harfa).

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdańsk pożegnał Danutę Rolke-Poczman

Będzie więc, jak to u Moniki Zytke zwykle bywa – niezwykle.

Koncert otworzy drugi sezon Oliwskiej Niedzieli w Domu Zarazy. 25 września, godz. 17:00. Wstęp wolny.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze