parking, parkomat, Malbork

Malbork, parking przed siedzibą starostwa powiatowego tam również za postój trzeba płacić (fot. Piotr Piesik | Zawsze Pomorze)

Wszystkie płatne parkingi w Malborku mają już parkometry

Na wszystkich parkingach wchodzących w skład Strefy Płatnego Parkowania w Malborku zainstalowano już parkometry. Od wtorku, 16 sierpnia trzeba uiszczać opłatę za postój. Wcześniej można było jeszcze parkować za darmo, brakowało bowiem parkometrów.
Piotr
Piesik
19.08.2022 / 12:19

Od 1 lipca do Strefy Płatnego Parkowania w Malborku włączono kilka parkingów, które wcześniej były darmowe. Strefy nie poszerzono obejmując płatnym parkowaniem cały fragment miasta, dotyczy ona parkingów nawet dość oddalonych od centrum. Szukając więc miejsca postojowego trzeba koniecznie zwracać uwagę na oznakowanie, czy dany teren nie jest objęty ww. strefą.

Parkometry w Malborku. Gdzie trzeba płacić?

Dotyczy to następujących terenów:

  • parkingu przy ul. Kościuszki na wysokości hotelu Centrum,
  • parkingu przy ul. Konopnickiej vis a vis marketu Biedronka,
  • parkingu przy ul. Mickiewicza obok ronda im. Danuty Siedzikówny „Inki”,
  • parkingu przy ul. Solskiego i al. Celników Polskich w Kałdowie,
  • parkingu przy ul. 17 Marca, obok banku,
  • parkingu przy ul. Zapolskiej obok szpitala, parkingu obok kościoła św. Jana na Starym Mieście,
  • ponadto płacić trzeba za postój na całym parkingu przed budynkiem starostwa powiatowego (wcześniej część parkingu była bezpłatna).

PRZECZYTAJ TEŻ: Przed tą „beemką” policyjną nie uciekniecie. Nowy motocykl w Malborku

Rozszerzenie strefy weszło w życie 1 lipca, lecz nie udało się do tego czasu ustawić na wszystkich ww. parkingach parkometrów umożliwiających uiszczanie opłat. W tej sytuacji parkowanie nadal było tam darmowe, do chwili zainstalowania urządzeń. Parkometry sprowadzono, uruchomiono i od wtorku, 16 sierpnia trzeba już wnosić opłaty. 

Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje od godziny 8:00 do 17:00. Uiszczanie opłat kontroluje parkingowy, który każdego dnia „wychwytuje” zapominalskich. W takich przypadkach trzeba się liczyć z opłatą dodatkową.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze