parkometr w Gdyni

W Gdyni zrezygnowano z papierowych zawiadomień o braku opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania, które wkładane były za wycieraczkę samochodu
 

W Gdyni za wycieraczką samochodu nie znajdziecie już wezwania do zapłaty za parkowanie

Nie zapłaciliście za parkowanie w Gdyni? Teraz za wycieraczką samochodu nie znajdziecie już wezwania (mandatu) do zapłaty! Brzmi świetnie, prawda? Jednak konsekwencje i tak Was nie ominą.
Olek
Knitter
11.01.2023 / 11:00

Strefa Płatnego Parkowania w Gdyni. Bez wezwań do zapłaty za wycieraczką samochodu

W Gdyni zrezygnowano z papierowych zawiadomień o braku opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania, które do tej pory wkładane były za wycieraczkę samochodu.

– Od teraz, ze względów ekologicznych i ekonomicznych, kierowca, który zaparkował pojazd w SPP i nie opłacił postoju, otrzyma jedynie listowne upomnienie – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kontrowersyjny spot o miejscach do parkowania. Jednych zachwyca, innych oburza

I dodaje: – Chcemy działać lepiej i szybciej dla mieszkańców. Dzięki zmianom usprawnimy pracę kontrolerów i całego działu Płatnego Parkowania. To następstwo wcześniejszych zmian, czyli wprowadzenia mobilnych kontroli za pomocą pojazdów elektrycznych wyposażonych w kamery.

Parkowanie w Gdyni. Skąd wiadomo, że dostaliśmy mandat?

Od teraz w Gdyni każdy kierowca poprzez specjalną stronę internetową może samodzielnie sprawdzić, czy musi opłacić takie upomnienie.

– Po wpisaniu numeru rejestracyjnego otrzyma potrzebne informacje. Zapraszamy też osobiście do Biura Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania – mówi Dawid Czechowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

parkowanie w Gdyni bez wezwań
(źródło: Materiały prasowe UM Gdyni)
Michał Felon
dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni

Od teraz, ze względów ekologicznych i ekonomicznych, kierowca, który zaparkował pojazd w SPP i nie opłacił postoju, otrzyma jedynie listowne upomnienie.

Parkowanie w Gdyni. Ile trzeba zapłacić za brak ważnego biletu postoju?

Samodzielne uregulowanie opłaty za brak ważnego biletu postoju w Strefie Płatnego Parkowania pozwoli kierowcy zaoszczędzić 16 zł na dodatkowej opłacie za koszty upomnienia.

  • Uregulowanie opłaty przed otrzymaniem upomnienia wyniesie 150 zł.
  •  Po otrzymaniu upomnienia – 166 zł.
parkowanie w Gdyni bez wezwania do zapłaty
(źródło: Materiały prasowe UM Gdyni)

Parkowanie w Gdyni. Zgłoś pojazd elektryczny

Jednocześnie wprowadzono również możliwość dobrowolnego i bezpłatnego zgłoszenia pojazdu elektrycznego, w celu łatwiejszej weryfikacji w trakcie kontroli.

PRZECZYTAJ TEŻ: Strefy płatnego parkowania w Malborku... bez parkometrów

– Niestety, nie wszystkie pojazdy elektryczne są możliwe do zidentyfikowania, szczególnie w trakcie mobilnych kontroli. Danych odnośnie tego, czy pojazd jest elektryczny, czy nie, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni nie może sprawdzić w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Dzięki zebranym danym będziemy mogli zbudować bazę pojazdów elektrycznych parkujących za darmo w Strefie Płatnego Parkowania, która pozwoli zapobiec wielu nieporozumieniom związanym z wysyłaniem zawiadomień o opłacie dodatkowej kierowcom, którzy posiadają pojazdy elektryczne.

Zgłaszać takie pojazdy można tutaj.

parkowanie w Gdyni bez wezwań
(źródło: Materiały prasowe UM Gdyni)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze