mural poświęcony Annie przybylskiej na budynku IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni

Powrót „Ani”, tym razem na mały ekran

Przygotowywany jest serial o Annie Przybylskiej, niezwykle popularnej, trójmiejskiej aktorce, która zmarła młodo.
Ryszarda
Wojciechowska
27.11.2022 / 09:00

TVP idzie za ciosem. Pełnometrażowy film dokumentalny „Ania” przyciągnął do kin wielkie tłumy widzów. Duet dziennikarski, który go stworzył, czyli Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski, zebrał dobre opinie. Teraz przygotowywany jest serial o tej niezwykle popularnej, trójmiejskiej aktorce, która tak młodo zmarła.

Będzie serial o Annie Przybylskiej. Pracuje nad nim TVP

O aktorce Annie Przybylskiej pamięć się nie zatarła. Mimo iż od jej śmierci minęło 8 lat. Dla nas, w Trójmieście, była po prostu Anią. Naszą Anią, bo pochodziła z Gdyni, do której zawsze chętnie wracała. Widzowie pamiętają ją przede wszystkim jako niezwykle utalentowaną i popularną aktorkę. Gwiazdę, która nie gwiazdorzyła. Kobietę, która dzielnie znosiła swój krzyż, związany z nieuleczalną chorobą. Kiedy odeszła, miała tylko 36 lat. Osierociła troje dzieci.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdynia z muralem poświęconym Annie Przybylskiej

Na film fabularny o niej, chociaż były przymiarki, nie zgodziła się rodzina. Ale na dokument już tak. Prezentował on wywiady oraz niepublikowane wcześniej materiały z prywatnych archiwów Anny Przybylskiej. Dzięki temu powstał pełnowymiarowy portret kobiety i artystki. Film wszedł na ekrany kin w październiku 2022 roku, bijąc rekordy popularności już w weekend otwarcia.

>>> Zobacz rozmowę z twórcami filmu „Ania” <<<

Jak ustaliły Wirtualne Media, nadawca postanowił pójść za ciosem i przygotować 4-odcinkowy serial dokumentalny, oparty na kanwie filmu. Wykorzystane zostaną w nim między innymi nieużyte w kinowej produkcji rozmowy ze współpracownikami, rodziną i przyjaciółmi zmarłej aktorki oraz materiały archiwalne, które nie zmieściły się w filmie. Serial w tej chwili jest w fazie montażu.

Serial o Annie Przybylskiej. Kiedy będzie można go obejrzeć?

Kiedy serial będą mogli zobaczyć widzowie? Na to pytanie nie ma jeszcze pełnej odpowiedzi. Planuje się, że nowa produkcja może się pojawić w pierwszym kwartale 2023 roku. W serialu, podobnie jak w filmie, o aktorce opowiadać będą jej mentorzy, nauczyciele, jak Jan Englert czy Radosław Piwowarski, dzięki któremu zadebiutowała w filmie, a także jej przyjaciele z planu i ekranu, m.in.: Michał Żebrowski, Cezary Pazura czy Paweł Wawrzecki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przedpremierowy pokaz filmu „Ania” w Gdyni. To dokument z przesłaniem, że życie jest kruche

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze