pożar domu jednorodzinnego w Starogardzie Gdańskim, 24 listopada 2022 r. | źródło zdj. PSP Starogard Gdański

Pożar domu jednorodzinnego w Starogardzie Gdańskim

Tragiczny pożar
w Starogardzie Gdańskim! Zginęła kobieta

Trzy osoby odniosły obrażenia w wyniku nocnego pożaru, do którego doszło przed godziną 2:00 w czwartek, 24 listopada w Starogardzie Gdańskim. Niestety, reanimacja 58-latki nie odniosła skutku i ewakuowana z domu jednorodzinnego przy ulicy Bohaterów Westerplatte kobieta zmarła. Sprawę bada prokuratura.
Jacek
Wierciński
24.11.2022 / 10:43

Sygnał o pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Bohaterów Westerplatte w Starogardzie Gdańskim do strażaków trafił około godziny 1.40 w nocy w czwartek,  24 listopada. Na miejscu w trwającej niemal 3 godziny akcji gaśniczej uczestniczyło 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 2 Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

– Budynek pożarem objęty był nieomal w całości. Dwie osoby zostały ewakuowane przez nas, jedna ewakuowała się sama. Wszystkie trzy osoby zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce, i zostały zabrane do szpitala – mówi mł. kpt. inż. Michał Swobodziński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim.

PRZECZYTAJ TEŻ: Naprawiany samochód spłonął doszczętnie w pożarze warsztatu w Sztumie

– Z informacji, jakie otrzymaliśmy na miejscu, wynikało, że w budynku jednorodzinnym były 3 osoby. W pierwszej kolejności ewakuowano dwóch mężczyzn w wieku 17 i 23 lat, a następnie 58-letnią kobietę. Osoby te trafiły do szpitala. Niestety, kobieta, pomimo podjętej reanimacji, zmarła – relacjonuje asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim.

Jak zaznacza, śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim.

– W najbliższym czasie prowadzone będą czynności z udziałem biegłego ds. pożarnictwa – słyszymy.

Pożar domu jednorodzinnego w Starogardzie Gdańskim, 24 listopada 2022 r. | źródło zdj. PSP Starogard Gdański

Pożar domu jednorodzinnego w Starogardzie Gdańskim

Uruchomiono zbiórkę dla pogorzelców.

– Noc, w której ogień pojawił się w naszym miejscu zamieszkania, pozostanie w naszej pamięci już na zawsze. Przecież, nie da się zapomnieć daty i sytuacji, w której trzeba walczyć o życie, uciekając z pomieszczeń pełnych płomieni. Nie da się zapomnieć tego, że ogień odbiera członka rodziny…

Żywioł odebrał nam dosłownie wszystko… Straciliśmy dom oraz całe jego wyposażenie. Aktualnie zatrzymaliśmy się u przyjaciół, ale to jest tylko chwilowe rozwiązanie – pisze Wojciech Świeczkowski, którzy w pożarze stracił żonę, a także cały dobytek.

Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze