Ponad 30 zastępów straży pożarnej gasiło pożar zakładu stolarskiego w miejscowości Łubna niedaleko Czerska w powiecie chojnickim

Pożar zakładu produkującego trumny. Straty to ponad 5 mln zł!

Ponad 30 zastępów straży pożarnej gasiło pożar zakładu stolarskiego w miejscowości Łubna niedaleko Czerska w powiecie chojnickim. Ogień pojawił się w nocy, gdy zakład był nieczynny. Sytuacja jest już przez strażaków opanowana. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty sięgają 5 mln zł. Na miejsce pożaru przyjechał również komendant wojewódzki PSP Piotr Socha.
Olek
Knitter
29.05.2023 / 11:17

W nocy, z niedzieli na poniedziałek (28/29.05), w zakładzie stolarskim produkującym trumny w miejscowości Łubna koło Czerska wybuchł pożar. Strażacy informację otrzymali dokładnie o 2.00.

Gdy dotarli na miejsce, pożar był już mocno rozwinięty.- Najważniejsza informacja jest taka, iż nie ma osób poszkodowanych. Niestety, pomimo szybko podjętych działań zakład oraz część budynku wchodzącego w jego skład uległy spaleniu i zniszczeniu – przyznaje Henryk Koźlewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

Pożar rozwinął się bardzo szybko ze względu na bardzo dużą ilość znajdujących się w zakładzie materiałów palnych m.in. desek i tarcic. W środku zakładu, zbudowanego m.in. z konstrukcji stalowych, panowała też bardzo wysoka temperatura, dlatego strażacy mogli gasić ogień jedynie z zewnątrz. W szczytowym momencie pożaru na miejscu z ogniem walczyły 32 zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Na miejsce przyjechał również komendant wojewódzki PSP w Gdańsku nadbrygadier Piotr Socha.

Straty są ogromne. Szacunki, które mogą ulec zmianie, mówią o ponad 5 mln zł strat. Nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru, to ma wyjaśnić specjalne postępowanie. Obecnie pożar jest już opanowany. Strażacy prowadzą dodatkowe działania, dogaszają ogień, sprzątają spalone elementy mogące zagrażać bezpieczeństwu i przelewają wodą pozostałości.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze