Pracowita noc sylwestrowa policji i strażaków w województwie pomorskim

Pomorskie służby miały pracowitą służbę podczas sylwestrowej nocy. Na brak zajęcia nie mogli narzekać, ani policjanci, ani strażacy. Funkcjonariusze policji interweniowali łącznie aż 1123 razy. W odnotowanych przez służby mundurowe zdarzeniach cztery osoby zostały ranne, a jedna zginęła.
Krystyna
Paszkowska
1.01.2023 / 09:54

Pomorscy policjanci mieli dość pracowitą noc – informuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Podczas ostatniej doby – do północy – funkcjonariusze odnotowali 731 interwencji. Zatrzymali 13 sprawców, w tym 6 nietrzeźwych kierujących. Na terenie województwa miały miejsce cztery wypadki drogowe, w których cztery osoby zostały ranne, a jedna zginęła. Z kolei po północy do godz. 6.00 policjanci odnotowali 392 interwencje. 9 sprawców zostało zatrzymanych. 7 z nich to nietrzeźwi kierujący. Od północy nie odnotowaliśmy wypadków drogowych.

Także strażacy nie narzekali na brak pracy.

- Od północy do godz. 6.00 straż interweniowała ponad 60 razy - mówi dyżurny z Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. - Z takich zdarzeń szczególnych to o godz. 1.21 w Gdańsku na ul. prezydenta Lecha Kaczyńskiego doszło do pożaru mieszkania na drugim piętrze. W trakcie działań straż pożarna znalazła częściowo zwęglone ciało kobiety.

Z takich „mniejszych” zdarzeń oficer dyżurny pomorskiej straży pożarnej wymienia podpalenie drzwi do pizzerii na ul. Ptasiej w Gdańsku – zgłoszenie tuż po północy. - O godz. 00.17 w Gdyni na ul. Radosnej ktoś wrzucił race do lokalu usługowego – informuje dyżurny KW PSP w Gdańsku. - Pożar objął powierzchnię około 2 metrów kwadratowych. Dwie minuty później, także w Gdańsku na ul. Grudziądzkiej ktoś wrzucił petardę do hali garażowej.
W sylwestrową noc spaleniu uległy 22 śmietniki. Najwięcej interwencji odnotowano na terenie Gdańska – to 23 zdarzenia.
O podejmowanych działaniach informacje pojawiły się na facebooku w serwisie Pomorskie998. Prowadzący ten profil tak zapamiętali tę noc:

Zdarzenia na Pomorzu

 • 3:00 Gdańsk ul. Fundamentowa, pożar wiaty śmietnikowej dla JRG 6 (306-21), zastęp trafił na Armii Krajowej na kolizje pojazdu osobowego z barierkami i ekranem dźwiękochłonnym . Do pożaru uda się JRG 1.
 • 2:50 Gdańsk ul. Myśliwska, pożar pozostałości po fajerwerkach dla JRG 6 (306-21)
 • 2:30 Gdańsk ul. Dywizjonu 303. Pożar w bloku. Tam zastępy z JRG 1 i JRG 4.
 • 1:34 Gdańsk ul. Łódzka, pożar kontenera, tam JRG 3 i JRG 6.
 • 1:30 Gdańsk: Kaczyńskiego 10, Pożar mieszkania, tam zastępy z JRG 5, 1.
 • Przywidz p. gdański ul. Gdańska. Wypadek.
 • 1:14 Gdańsk Przymorze. Wypadek obok Mc Donalda, dla JRG 5 i Oficera - KM PSP Gdańska.
 • 0:30 Gdańsk ul. Wolności, powiadomienie z e-call, a potem śmietnik na Lwowskiej dla zastępów z JRG 4.
 • 0:20 Gdańsk ul. Majora Słabego. Monitoring p.poż, tam zastępy z JRG 5, 6 i 1.
 • 00:10 Wiślinka p. gdański ul. Szkolna.
 • Petarda spadła na dach.
 • 22:30 Krzeszna p. kartuski. Pożar domku letniskowego, na miejscu kilka zastępów.
 • Strażacy z Gdańska i Sopotu mieli już pierwsze drobne pożary.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze