Prezydent Tczewa nagrodził Przedsiębiorców Roku

Poznaliśmy laureatów konkursu organizowanego przez prezydenta Tczewa. Przedsiębiorcą Roku w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw zostali Centrum Kształcenia Zawodowego "Nauka" Marii Wasiewicz-Galińskiej, Mattec sp. zoo oraz Gardner Aerospace sp. Inwestycja Roku obwołano AGT Meble Andrzej Telus, z kolei Debiut Roku to szkoła językowa Kseni Taranowej Bigstep.
Krystyna
Paszkowska
17.05.2023 / 11:30

Już po raz jedenasty nagrodzeni zostali Przedsiębiorcy Roku - firmy, które pozytywnie wyróżniają się na tczewskim rynku, firmy przyjazne klientom i pracownikom, dobrze oceniane przez odbiorców, dbające o jakość, solidność, tradycję i nowoczesność. Dokonując wyboru laureatów brano pod uwagę różne kategorie prowadzenia firmy, jak: solidność i jakość poparte dobrą opinią klientów, dbanie o zachowanie tradycji rzemieślniczej, kupieckiej itd., posiadanie innych znaczących wyróżnień lub/i odnoszenie innych sukcesów o charakterze gospodarczym, zaangażowanie w sprawy miasta, społeczna odpowiedzialność biznesu, dbałość o środowisko naturalne, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii lub prowadzenie gospodarki obiegu zamkniętego.

Poznajmy nieco bliżej laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Nagrody Przedsiębiorca Roku 2022 otrzymali:

  • Debiut roku: BIGSTEP KSENIIA TARANOVA - w uznaniu za nową jakość na rzecz edukacji języka angielskiego oraz wprowadzenie nowoczesnych metod nauczania na tczewskim rynku;

Firma Big Step debiutowała w 2022 na starym mieście jako licencjonowana szkoła języka angielskiego -Teddy Eddie. Placówka mieści się w Tczewie i jest partnerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English. Założycielką szkoły jest Pani Ksenia Taranova, która jako obywatelka Ukrainy przeprowadziła się do Polski już 4 lata temu, a obecnie swoją działalnością wspiera swoich rodaków w Tczewie, organizując m.in. czas wolny dla dzieci z Ukrainy i współpracując z Migrant Point Tczew.

  • Małe i średnie przedsiębiorstwa: Centrum Kształcenia Zawodowego "Nauka" Maria Wasiewicz-Galińska - w uznaniu za dotychczasową działalność na rzecz rozwoju edukacji zawodowej i rozwój oferty edukacyjnej dla dorosłych;

Centrum Kształcenia Zawodowego "NAUKA" powstało 1 września 2001 r. "NAUKA" jako niepubliczna szkoła dla młodzieży i dorosłych z uprawnieniami szkoły publicznej: szkoła Branżowa I Stopnia, Szkoła Branżowa II Stopnia, Liceum Ogólnokształcące, Policealne Studium Zawodowe oraz jedyne w Tczewie Medyczne Studium Zawodowe. CKZ Nauka było już wielokrotnie doceniane i nagradzane za swoją działalność edukacyjną i rozwój nowych miejsc pracy dla swoich absolwentów na terenie miasta Tczewa i powiatu.

- Bardzo się cieszę, że dostrzeżono to, że staramy się dorówna rynkowi pracy – mówi Maria Wasiewicz- Galińska. - Kształcimy w tych zawodach, w których młodzi ludzie mogą znaleźć pracę. Cały czas zmieniamy – dostosowujemy ofertę edukacyjną do sytuacji na rynku. Także sami tworzymy miejsca pracy – mamy pracownie dla kucharzy, dla fryzjerów. Oni są zatrudnieni, jako młodociani pracownicy. U nas zdobywają doświadczenie zawodowe. Nie wszyscy pracodawcy mają możliwość, czas, aby wyszkolić we własnym zakresie młodzież. U nas uczniami w części zajmują się nauczyciele, ale są też pracodawcy, którzy prowadzą zajęcia.

  • Małe i średnie przedsiębiorstwa: Gardner Aerospace sp. z o.o. - w uznaniu za nieustanny rozwój działalności, nowe inwestycje i tworzenie miejsc pracy;

Firma Gardner Aerospace sp. z o.o. zajmuje się obróbką metali i podzespołów dla przemysłu lotniczego. Działają w Tczewie już od 2000 roku i posiadają swoje oddziały we Francji, Wielkiej Brytanii, Indiach, Chinach oraz na południu Polski. Głównym odbiorcą usług jest firma Airbus, znana z produkcji największych samolotów A320 i A350. Firma współpracuje z lokalnymi podmiotami oraz była laureatem wielu nagród, w tym Pomorskim Pracodawcą Roku.

  • Małe i średnie przedsiębiorstwa: Mettec Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością - w uznaniu za rozwój działalności i nową inwestycję na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tczewie przy ul. Skarszewskiej 19A;

Firma Mettec działa już od 15 lat, a swoją działalność rozpoczynała od formowania drutu. Obecnie rozwija się w kierunku obróbki metalu. Celem nadrzędnym firmy jest realizowanie potrzeb przemysłu z pozycji jakościowego dostawcy outsourcingowego.
Produkcję, którą realizują wspierają własną myślą inżynierską. Podejmują się zwłaszcza tych zadań, które wymagają indywidualnych, innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta.

  • Inwestycja / Inwestor roku: AGT Meble Andrzej Telus – w uznaniu za nową inwestycję i rozwój działalności w Tczewie oraz tworzenie nowych miejsc pracy.

Firma AGT Meble działa już od 14 lat. nowa siedziba znajduje się w Tczewie na ul. 30 Stycznia 35. Podmiot realizuje swoje usługi zarówno w Polsce jak i za granicą. Nowa inwestycja w Tczewie, polegała na przeprowadzeniu generalnego remont obiektu, w którym mieści się obecnie salon oraz produkcja mebli. Dzięki nowej przestrzeni udało się dostosować produkcję oraz obsługę klienta do nowoczesnych standardów obsługi klienta.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze