Bałtyk Gdynia zdobył [nl] w Bytowie Regionalny Puchar Polski!

W Bytowie odbył się finałowy mecz o Regionalny Puchar Polski. Stawka tego spotkania to nie tylko trofeum, ale także 40 tysięcy złotych i prawo gry w I rundzie centralnych rozgrywek o Puchar Polski. Trofeum do Gdyni zawieźli piłkarze Bałtyku, którzy wygrali po dramatycznym meczu z Jaguarem Gdańsk 4:3.
W Bytowie cieszył się Bałtyk Gdynia (Fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

Faworytem meczu w Bytowie był III-ligowy Bałtyk, który potwierdził w pierwszej połowie, że jest drużyną grającą w wyższej klasie rozgrywkowej. W drugiej części meczu lepiej prezentowali się IV-ligowi piłkarze Jaguara. Najpierw strzelili kontaktową bramkę, a w 69. minucie prezes Akademii Piłkarskiej Jaguara Jacek Jadanowski silnym, płaskim strzałem pokonał bramkarza Bałtyku. Po stracie gola to gdynianie znów podkręcili tempo meczu, z którym problem mieli zawodnicy Jaguara. Po błędzie obrony Jaguara Marcel Brodnicki umiejętnie przerzucił piłkę nad golkiperem Jaguara i dał Bałtykowi trzecią bramkę. I kiedy wydawało się, że Bałtyk zakończy ten mecz wygraną, po raz drugi Jacek Jadanowski wykorzystał błąd obrońców z Gdyni i celnym uderzeniem zdobył trzeciego gola dla gdańszczan. Remisem 3:3 zakończył się mecz w regulaminowym czasie i potrzebna była dogrywka.

W 106. minucie celnym strzałem z linii pola karnego popisał się Mateusz Gułajski, a bramkarz Jaguara musiał wyjmować piłkę z siatki. To była zwycięska bramka dla Bałtyku. Zwycięzcy z Bałtyku zainkasowali finansową nagrodę, przegrani też nie wyjechali z Bytowa z pustymi rękoma, bo za grę w finale Regionalnego Pucharu Polski dostali 10 tysięcy złotych. Graczem meczu został Michał Marczak z gdyńskiego Bałtyku.

Bałtyk Gdynia – Jaguar Gdańsk 4:3 po dogrywce (3:3, 2:0)

Bramki: Michał Marczak (10, 29, karny), Marcel Brodnicki (87), Mateusz Gułajski (106) – Klaudiusz Filas, Jacek Jadanowski (69, 90+4)