Roadpol Safety Days, Żukowo

Pomorska policja uczy bezpieczeństwa na drodze

Jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak wygląda jazda w alkogoglach i czy da się jechać tak płynnie, by nie upuścić piłki umieszczonej na specjalnym talerzu? Między innymi na te pytania we wtorek, 21 września mogli znaleźć odpowiedź kierowcy i pasażerowie, którzy odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Żukowie. A wszystko w ramach europejskiej akcji Roadpol Safety Days, której celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania na drodze.
Redakcja
Zawsze Pomorze
21.09.2022 / 17:04

We wszystkich krajach europejskich we wtorek, 21 września prowadzona jest akcja Roadpol Safety Days. Jej celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania na drodze. Na Pomorzu za realizację projektu odpowiada Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W ramach akcji na autostradzie A1 (MOP Kleszczewko) oraz w OSP Żukowo powstały dwa punkty edukacji drogowej.

Wszystkie osoby, które tego dnia odwiedziły jeden z nich, mogły wziąć udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy oraz wypróbować alkogogle. Do ich dyspozycji były także refleksomierz do sprawdzenia czasu reakcji, a także test Stewarta na płynną jazdę – trzeba prowadzić samochód w taki sposób, by nie upuścić piłki umieszczonej na specjalnym talerzu.

Roadpol Safety Days. Wzmożone kontrole policji

W ramach Roadpol Safety Days kierowcy na terenie województwa pomorskiego mogą spodziewać się kontroli policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Na węzłach komunikacyjnych przy autostradzie Amber One przygotowane zostały specjalne punkty, w których m.in. sprawdzana jest waga pojazdów ciężarowych. Policjanci natomiast kontrolują kierowców pod kątem zachowań przyczyniających się do tragicznych skutków wypadków drogowych. Są to: nadmierna prędkość, alkohol, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe wyprzedzanie.

Działania w ramach Roadpol Safety Days koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego Roadpol i wspierane przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Na Pomorzu, oprócz KWP Gdańsk, do akcji przyłączyli się także: Krajowe Centrum BRD, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Ochotnicza Straż Pożarna w Żukowie, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Pomorska Rada BRD oraz koncesjonariusz autostrady AmberOne.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze