noworodek

Kto udusił roczną dziewczynkę
w Wejherowie?

Przeprowadzona w poniedziałek, 2 stycznia sekcja zwłok rocznego dziecka z Wejherowa miała dać odpowiedź na pytanie o przyczynę jego zgonu. Teraz już wiemy – dziewczynka, do której w Nowy Rok wezwano ratowników medycznych – została uduszona.
Dorota
Abramowicz
2.01.2023 / 15:45

Sekcja zwłok dziewczynki, która nagle zmarła w ostatnią niedzielę, 1 stycznia w Wejherowie została zaplanowana na poniedziałek, 2 stycznia na godzinę 10:00. Według lekarzy doszło do zabójstwa dziecka.

Śmierć dziecka w Wejherowie. Kto udusił roczną dziewczynkę?

– Przyczyną śmierci dziecka było uduszenie gwałtowne – mówi prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w ostatnią niedzielę, 1 stycznia. Ratownicy medyczni zostali wezwani do jednego z mieszkań w Wejherowie, gdzie miało przebywać potrzebujące pomocy małe, liczące zaledwie rok dziecko. Leżąca w łóżeczku dziewczynka była nieprzytomna i miała widoczne liczne siniaki. Nie udało się jej uratować.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Wejherowo. Nie żyje roczna dziewczynka

Ratownicy zawiadomili policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali trzy przebywające w mieszkaniu osoby: 41-letniego ojca i 29-letnią matkę oraz 43-letniego sąsiada. Ojciec i sąsiad mieli być nietrzeźwi.

– Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa – twierdzi prokurator Wawryniuk. – Nie mamy jeszcze podejrzanych. Dysponujemy na razie wstępną opinią po sekcji zwłok. Trwają czynności i zarzuty nie zostały do tego momentu sformułowane.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze