Zdjęcie z interwencji policji tuż po potrąceniu 6-latki | źródło: KPP w Wejherowie

Zdjęcie z interwencji policji tuż po potrąceniu 6-latki (fot. KPP w Wejherowie)

W Wejherowie śmiertelnie potrącił 6-latkę. Jest areszt tymczasowy dla kierowcy

Na trzy miesiące do aresztu trafił kierowca dostawczaka, który w czwartek 2 grudnia 2021 roku potrącił 6-letnią dziewczynkę przechodzącą przez jezdnię na zielonym świetle. Mimo reanimacji i przewiezienia do szpitala dziecko zmarło. Mężczyźnie, który na przesłuchaniu miał przyznać, że nieprawidłowo patrzył na drogę, grozić może nawet 8 lat więzienia.
Jacek
Wierciński
6.12.2021 / 12:30

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wejherowie. Według jej ustaleń, kierujący samochodem marki mercedes Sprinter 23-letni mężczyzna, pomimo zapalonego czerwonego światła, jadąc w kierunku Lęborka, wjechał na przejście dla pieszych. Miał nie ustąpić pierwszeństwa znajdującej się na przejściu 6-letniej dziewczynce i potrącić ją.

- Dziecko doznało obrażeń, w następstwie których zmarło w szpitalu – relacjonuje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnia, z których wynika, że nie obserwował w sposób prawidłowy drogi – dodaje.

23-latkowi przedstawiony został zarzut „umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym” i nieumyślnego spowodowanie wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła dziewczynka.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia, a – jak rzeczniczka prasowa gdańskiej „Okręgówki” poinformowała „Zawsze Pomorze” w poniedziałek 6 grudnia 2021 r. - na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego aresztowanie tymczasowe na okres 3 miesięcy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze