kajdanki

Sprawę śmierci maltretowanego Kamilka z Częstochowy poprowadzi Prokuratura Regionalna w Gdańsku

Sprawę śmierci 8-letniego Kamilka z Częstochowy przejmuje Prokuratura Regionalna w Gdańsku – poinformował podczas środowej konferencji minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Do tej pory śledztwo prowadził prokuratura w Częstochowie.
Krystyna
Paszkowska
10.05.2023 / 17:08

Prokurator generalny zaznaczył, że sprawą zajmie się prokuratura, która, jak określił będzie mogła zagwarantować właściwy dystans i obiektywizm w prowadzeniu tego śledztwa, w wyjaśnieniu wszystkich okoliczności, wszystkich wątków tej tragicznej historii.

Informacja o gehennie jaką przeszedł 8-letni Kamilek poruszyła całą Polskę. Chłopczyk zmarł 8 maja, w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Poinformowali o tym przedstawiciele tej placówki medycznej. Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa. Do tak poważnych obrażeń doszło w wyniku poważnej choroby oparzeniowej oraz ciężkiego zakażenia całego organizmu. Było to spowodowane rozległymi, długo nieleczonymi ranami oparzeniowymi. Jak zapewnili medycy, Kamilek przez cały czas pobytu w szpitalu był głęboko nieprzytomny. Nie odczuwał bólu.

W związku ze śmiercią chłopca zmieniły się zarzuty, jakie postawiono ojczymowi chłopca oraz matce Kamilka. Zarzuty usłyszeli także ciotka Kamila i jej mąż.

Po informacji o śmierci chłopca Zbigniew Ziobro zamieścił na Twitterze wpis, w którym ujawnił dyspozycje, jakie wydał prokuratorom:

Nie ma słów, które oddadzą ogrom tragedii 8-letniego Kamilka z Częstochowy. Nie ma też w Polsce adekwatnej kary za tę potworną zbrodnię. Poleciłem zmianę oceny zarzucanego sprawcy czynu, z usiłowania zabójstwa na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Za tak bestialską zbrodnię na bezbronnym dziecku powinna zapaść najsurowsza kara. Niestety, w Polsce mamy tylko dożywocie...

10 maja, na wniosek generalnego prokuratora prokurator Krzysztof Sierak przekazał śledztwo w sprawie śmierci Kamilka do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. To ona będzie się zajmowała szczegółowym badaniem wszystkich okoliczności tragicznej śmierci dziecka.

Fakt powierzenia śledztwa w sprawie śmierci chłopca prokuraturze w Gdańsku potwierdziła nam prokurator Marzena Muklewicz, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze