(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze) 

Trwa sezon wycieczkowców. Port Gdańsk gościł dwa statki

Nie lada gratka dla miłośników statków. We wtorek, 21 czerwca przy Terminalu Promowym Westerplatte można było zobaczyć dwa wycieczkowce: Star Legend i Amadeę. Towarzyszył im także, zanim odpłynął do Nynäshamn w Szwecji, należący do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej prom Wawel.
Patrycja
Cybulska
21.06.2022 / 19:33

Dwa wycieczkowce przypłynęły do Portu Gdańsk we wtorek, 21 czerwca. Star Legend i Amadea cumowały przy Terminalu Promowym Westerplatte.

Jako pierwszy pojawił się w Gdańsku statek Star Legend. Wycieczkowiec ma 159 długości i 19 m szerokości. Został zbudowany w 1992 roku w Niemczech, pływa pod bahamską banderą. Jego operatorem jest Windstar Cruises.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze) 

Star Legend, w przeciwieństwie do tych największych wycieczkowców, może zabrać na pokład zaledwie 312 pasażerów, co szczególnie docenią osoby, które nie lubią tłoku. Winstar Cruises podkreśla, że parametry statku umożliwiają mu zawijanie do niewielkich portów i zatoczek, gdzie nie wpłyną wielkie statki pasażerskie.

Dla gości wycieczkowca pracuje prawie 200-ososbowa załoga. Na pasażerów czekają: restauracje i bary, sklepy, biblioteka, kasyno, centrum fitness, SPA czy basen. Specjalna wysuwana platforma umożliwia także uprawianie sportów wodnych.

Statek odbywa obecnie 18-dniowy rejs ze Sztokholmu do Kopenhagi. Do Gdańska przypłynął z Kłajpedy, kolejnym przystankiem na trasie jest Bornholm.

Star Legend zawinie do Portu Gdańsk jeszcze raz w tym sezonie: 5 lipca.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze) 

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze) 

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze) 

Amadea to kolejny wycieczkowiec, który we wtorek, 21 czerwca zacumował w Porcie Gdańsk. Statek przy Terminalu Promowym Westerplatte zostanie do środy, 22 czerwca do godz. 13:00.

Wycieczkowiec Amadea ma 192,82 m długości i 24,7 m szerokości. Statek został zbudowany w 1991 roku w Japonii, pływa pod bahamską banderą. Jego operatorem jest Phoenix Reisen.

Na pokład statku może wejść ponad 500 pasażerów, nad którymi czuwa prawie 300-osobowa załoga. Atmosfera na wycieczkowcu jest kameralna. Można spędzać czas m.in. w barach i klubach, strefie welness, centrum fitness czy w łaźni parowej oraz saunie. W ofercie są także strefy do gry w golfa i tenisa stołowego, basen, kino, a także sklepy.

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze) 

Obecnie Amadea odbywa 13-dniowy okrężny rejs m.in. po Morzu Bałtyckim. Do Gdańska przypłynęła z Rygi, kolejny, końcowy przystanek na trasie to port w Bremerhaven.

Amadea przypłynie do Portu Gdańsk jeszcze raz w tym sezonie: 1 września.

Kolejnym wycieczkowcem w Gdańsku będzie Silver Moon. Statek spodziewany jest 23 czerwca.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze