Marihuanę było czuć już na klatce. Narkotyki znalazł pies

Z dokładnością do konkretnej szafki. Tak skuteczny w walce z narkotykami okazuje się psi nos. Nel, owczarek belgijski, który na co dzień pracuje w policji w Starogardzie Gdańskim, wywęszył narkotyki w domu 22-letngo mieszkańca Kociewia.
Redakcja
Zawsze Pomorze
15.05.2023 / 14:04

Policjanci z wydziału kryminalnego starogardzkiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zapukali do drzwi jednego z mieszkań. Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze, wynikało, że znajdą w lokalu środki odurzające. Jeszcze za nim otworzyły się drzwi, na klatce schodowej wyczuwalna była specyficzna woń marihuany.

Gdy po kilkukrotnym pukaniu drzwi otworzył 22-latek, funkcjonariusze weszli do środka. Mężczyzna nie chciał współpracować i odmówił dobrowolnego wydania narkotyków. Wówczas do akcji wkroczyła Nel – policyjny owczarek belgijski wyspecjalizowany w wyszukiwaniu zapachu narkotyków.

Pies od razu zaprowadził swojego przewodnika do kuchni, gdzie wskazał szafkę, wewnątrz której policjanci znaleźli zawinięty w folię aluminiową susz roślinny. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za popełnienie tego przestępstwa karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze