inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Politechnice Gdańskiej

Studenci rozpoczęli nowy rok akademicki 2023/2024. „Gaudeamus igitur” na uczelniach

Studenci rozpoczęli nowy rok akademicki! W poniedziałek, 2 października podczas inauguracji na Politechnice Gdańskiej rektor prof. Krzysztof Wilde mówił m.in. o czekających uczelnię wyzwaniach. Apelował też, by, mimo występujących różnic, być uczciwym i solidarnym w imię wspólnego dobra i przyszłości.
Olek
Knitter
2.10.2023 / 16:20

Nowy rok akademicki 2023/2024. Inauguracja na Politechnice Gdańskiej

Podczas swojego przemówienia w poniedziałek, 2 października rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde mówił m.in. o przystąpieniu uczelni do konsorcjum europejskich uniwersytetów technicznych ENHANCE.

– Jako Politechnika Gdańska pragniemy mieć istotny wkład w rozwój sojuszu ENHANCE, prawdziwie zintegrowanego i w pełni funkcjonalnego Uniwersytetu Europejskiego. Chcemy mieć znaczący wpływ na społeczeństwo Unii Europejskiej i wykraczać poza nią, by pomóc mniej uprzywilejowanym regionom w rozwoju ich potencjału – mówił prof. Krzysztof Wilde.

PRZECZYTAJ TEŻ: Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Rektor nie ukrywał, że zarówno uczelnię, jak i wszystkich związanych z Politechniką Gdańską, czeka rok pełen kolejnych wyzwań.

– Kolejny wspólny rok będzie z pewnością dużym wyzwaniem dla nas wszystkich, ale jestem przekonany, że tworzymy silną, zwartą oraz ambitną drużynę i razem pokonamy wszelkie przeciwności. Liczę, że wspólnie będziemy nadal kreować nową, lepszą rzeczywistość – nie tylko naszej uczelni, ale również Gdańska i Pomorza oraz polskiej i europejskiej nauki – powiedział prof. Krzysztof Wilde.

PRZECZYTAJ TEŻ: Posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej zainaugurowało rok akademicki 2022/2023

Podczas uroczystej immatrykulacji ślubowanie złożyli przedstawiciele ośmiu wydziałów PG, a głos zabrała zastępczyni przewodniczącej Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej Oliwia Hauchszulz. Uroczystość inauguracji roku akademickiego zakończył wykład prof. Andrzeja Dragana z Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Czym czas różni się od przestrzeni”.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze