Fragment tradycyjnej parady garbusów ulicami Sztumu (Fot. Sławomir Lipski)

Sztumski Zlot Garbusów coraz bliżej. Znamy program imprezy

Już tylko miesiąc pozostał do XIX Sztumskiego Zlotu Volkswagena Garbusa, który rozpocznie się 1 lipca w sztumskim Parku Miejskim. Zlot powraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Znamy już szczegółowy program imprezy, z mnóstwem atrakcji także dla osób niekoniecznie pasjonujących się motoryzacją.
Piotr
Piesik
31.05.2022 / 08:14

Sztumski Zlot Volkswagena Garbusa to impreza na którą zjeżdżają załogi z całego kraju, nie tylko z Pomorza. Przybywają przede wszystkim posiadacze garbusów - zwanych też pieszczotliwie chrabąszczami - lecz także właściciele innych starszych modeli produkowanych przez firmę Volkswagen, nie brakuje pojazdów innych marek, od trabantów i maluchów po ferrari i maserati. Miasteczko zlotowe tętni życiem i zabawą. Organizowanych jest wiele konkursów sprawnościowych i rekreacyjnych.

Organizatorem zlotu jest Automobilklub Volkswagena Garbusa. Spotkania garbusiarzy w Sztumie organizowano od 1994 do 2008 roku, powrócono do tej imprezy w 2018, potem zaś nadeszła pandemia koronawirusa.

Jak będzie wyglądać tegoroczny zlot? Pierwsze załogi z pewnością zjadą do Sztumu już 30 czerwca (to tradycja tutejszych spotkań), natomiast oficjalne otwarcie nastąpi w piątek 1 lipca o godz. 18. w amfiteatrze Parku Miejskiego. Wieczorem zagrają zespoły Mitra oraz Sztywny Pal Azji.

Drugiego dnia, w sobotę w samo południe wyruszy tradycyjna parada garbusów ulicami Sztumu, zawsze bardzo widowiskowa i przyciągająca uwagę mieszkańców. Wieczorem koncerty zespołów Kuśka Brothers i Farben Lehre.

W niedzielne południe wręczenie nagród w konkursach i rozmaitych konkurencjach, które odbywać się będą przez cały czas trwania zlotu. Około 14.30 zamknięcie imprezy.

W Parku Miejskim jak zwykle powstanie miasteczko zlotowe, chętnie odwiedzane przez sztumian i licznych turystów. Można będzie tam obejrzeć wiele ciekawych modeli samochodów różnych marek.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze