trojaczki ze Słupska

W Słupsku na świat przyszły trojaczki. To trzy dziewczynki

W Słupsku na świat przyszły trojaczki. To trzy dziewczynki. Noworodki
i mama czują się dobrze

Przez cały czas rodzice byli pewni, że będą cieszyć się z bliźniaków. W ostatnim momencie okazało się jednak, że dzieci będzie trójka. I to same dziewczynki. Przyszły one na świat w szpitalu w Słupsku przez cesarskie cięcie. Cztery panie czują się dobrze.
Olek
Knitter
24.09.2022 / 10:11

Trzy dziewczynki przyszły na świat przez cesarskie cięcie w 33. tygodniu ciąży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. Jak informują w słupskiej placówce, są one nadal pod opieką neonatologów, ale ich stan zdrowia lekarze oceniają jako dobry. Dziewczynki ważą po 1,5 kg. Ich rodzicami są Ecatarina i Aleksander, którzy pochodzą z Mołdawii.

– Przyjęcie na świat trojaczków było zaskoczeniem dla słupskich położników. Pacjentka przyjechała do szpitala karetką i niezbędne było szybkie rozwiązanie ciąży. Wszystko poszło dobrze, a mama jest bardzo zadowolona z opieki na oddziale – przyznają w szpitalu w Słupsku.

trojaczki ze Słupska

Trzy dziewczynki przyszły na świat przez cesarskie cięcie w 33. tygodniu ciąży

Zaskoczona trojaczkami jest też... mama.

– Jeszcze do niedawna myślałam, że to będą bliźniaki. Kilka dni temu dowiedziałam się, że dzieci będzie troje. Jestem przygotowana na dwoje noworodków w domu, ale jestem szczęśliwa, że dziewczynki mają się dobrze – mówi pani Ecatarina, która od pół roku mieszka w Słupsku z mężem i dwójką starszych dzieci.

– Poród trojaczy to w naszym szpitalu duże wydarzenie. Ostatni taki szczęśliwy poród zdarzył się kilkanaście lat temu – przyznaje Anetta Barna-Feszak, wiceprezes zarządu szpitala.

trojaczki ze Słupska

Ostatni taki poród zdarzył się w Słupsku kilkanaście lat temu

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze