Tylko jeden punkt Arki [nl] w meczu z Puszczą. Chojniczanka niestety znowu przegrała

Niedzielny wieczór miał być dla gdyńskiej Arki szansą na kolejny krok w kierunku gry w barażach o PKO Ekstraklasy. Arka jednak tylko zremisowała 1:1 z Puszczą Niepołomice.
Arka tylko zremisowała z Puszczą 1:1

Autor: (Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Żółto-niebiescy z Gdyni przegrywali do przerwy po golu Michała Koja w 33. minucie. Blisko 5 tysięcy widzów na stadionie przy ul. Olimpijskiej na wyrównującą bramkę czekało do 71. minuty, kiedy to do siatki rywali trafił Sebastian Milewski. Do zwycięskiego gola zabrakło skuteczności, pomysłu i trochę szczęścia. Arka po tym meczu awansowała na 6. miejsce w tabeli.

W sobotę ostatnia w tabeli Fortuny I ligi Chojniczanka grała pod Wawelem. Wyprawa na stadion Wisły się nie powiodła, bo drużyna z Chojnic przegrała z „Białą Gwiazdą” 0:3. Ten wynik oczywiście nie pomógł „Chojnie” opuścić mało zaszczytnego miejsca i raczej każe przygotowywać się klubowi i kibicom do gry w II lidze.

W II-ligowym meczu w Elblągu Olimpia pokonała Radunię Stężyca 3:1 (bramkę dla Raduni zdobył Cezary Sauczek w 47. min.) Radunia prowadziła w tym meczu 1:0 do 68. minuty, a jednak nie potrafiła przywieźć z Elbląga choćby jednego punktu. Drużyna z Kaszub jest na 13. miejscu w tabeli i ma tylko trzy punkty przewagi nad strefa spadkową. Do zakończenia sezonu pozostało pięć kolejek.

W II grupie III ligi Stolem Gniewino wygrał z Pogonią Nowe Skalmierzyce 2:1 (bramki: Paweł Sobczyński w 34. min. i Mateusz Dampc w 53.), Gedania 1922 przegrała w Gdańsku z Unią Swarzędz 0:2, Bałtyk Gdynia przegrał w Grudziądzu z Olimpią 0:4, KP Starogard wygrał w Środzie Wlkp z Polonią 2:1 (bramki: Kornel Przyborowski w 8. min. i Janusz Surdykowski w 21. z rzutu karnego) a Cartusia zremisowała z Pogonią II Szczecin 1:1 (bramkę dla Cartusii zdobył Przemysław Żukowski w 69. min.). W tabeli II grupy prowadzi Olimpia Grudziądz (59 pkt.) przed Gedanią (55), Pogonią II Szczecin i Polonią Środa Wlkp. (po 53). KP Starogard jest na 6. miejscu (49), 12. jest Cartusia (30), 13. Stolem Gniewino (25), 17. Bałtyk Gdynia (13).

W IV lidze na Pomorzu rozegrano mecze 28. kolejki: Oto wyniki: Gryf Słupsk – Jaguar Gdańsk 1:0, Grom Nowy Staw – KTS-K Wikęd Luzino 0:1, Pomezania Malbork – Czarni Pruszcz Gdański 3:0, Powiśle Dzierzgoń – Arka II Gdynia 2:1, GKS Kolbudy – Anioły Garczegorze 2:1, MKS Władysławowo – Chojniczanka II 2:0, GKS Kowale – Sparta Sycewice 0:2, Gryf Wejherowo – Bytovia 0:0, Wierzyca Pelplin – Jantar Ustka 5:0, Pogoń Lębork – Borowiak Czersk 2:1. W tabeli prowadzi Wikęd Luzino (68 pkt.) przed Pomezanią Malbork (59) i Chojniczanką II (55).