karetka

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Fala upałów niesie za sobą tragiczne żniwo

Fala upałów przetaczająca się od środy, 3 sierpnia przez Pomorze niesie za sobą tragiczne żniwo. Już około środowego południa do trójmiejskich SOR-ów karetki zaczęły przywozić ofiary wysokich temperatur – głównie osoby z problemami kardiologicznymi i neurologicznymi.
Dorota
Abramowicz
3.08.2022 / 23:43

Na Oddział Neurochirurgii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku w środę, 3 sierpnia w ciągu kilku godzin trafiło aż 3 pacjentów wymagających zabiegów operacyjnych.

– Obecna pogoda stwarza poważne ryzyko wystąpienia udarów krwotocznych i niedokrwiennych mózgu – przestrzega prof. dr hab. n. med. Wojciech Kloc, ordynator tego oddziału. – W takie dni nie należy opuszczać domów bez nakryć głowy lub trzeba chronić się pod parasolami. Wzorem mieszkańców cieplejszych krajów, warto zorganizować w południe sjestę, unikać cięższej pracy, zwłaszcza na zewnątrz. I najważniejsza sprawa: każdy powinien wypić co najmniej dwa, trzy litry wody. W ten sposób zminimalizujecie państwo ryzyko ciężkiej choroby.

O  TYM, CZY ORGANIZM CZŁOWIEKA JEST PRZYSTOSOWANY DO WYSOKICH TEMPERATUR, PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Czekają nas kolejne fale upałów. Nasz organizm nie jest przystosowany do tak wysokich temperatur

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze