(fot. Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne)

W Człuchowie radni przyjęli budżet na 2022 rok

Nieco ponad 61 milionów złotych po stronie dochodów i prawie 66 milionów po stronie wydatków oraz deficyt ok. 4,5 mln zł – to najważniejsze liczby przyszłorocznego budżetu Człuchowa. Rada Miejska nie miała wątpliwości - uchwaliła go jednogłośnie. I znów jako pierwsza w regionie.
Olek
Knitter
16.12.2021 / 14:50

W 2022 roku w Człuchowie planują inwestować na poziomie 11 milionów złotych. Na liście najważniejszych zadań są między innymi budowa ulicy Skrzetuskiego oraz modernizacja stadionu Miejskiego.

- Przyjęty budżet może się jednak nieznacznie zmieniać. Jest to budżet, który jest niepewny, szczególnie po stronie tych dochodów, które są transferowane z budżetu państwa, ponieważ zmieniła się ustawa o podatku od osób fizycznych. Udziały w tych podatkach zostały nam określone na niższym poziomie niż było to w latach poprzednich. Mamy nadzieję, że ten poziom nie ulegnie obniżeniu w trakcie wykonywania budżetu, bo tak naprawdę jest to pierwszy rok nowych regulacji prawnych w tym zakresie, więc powiem szczerze obawiamy się – mówi Urszula Stupałkowska, skarbnik Człuchowa.

Przewidywane zadłużenie miasta na koniec przyszłego roku oszacowano na poziomie 34 procent.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze